3:42 pm - Středa Listopad 16, 4540

Podvodník z Vyškovska se vydává za vnuka a žádá od seniorů peníze

VYŠKOV – Vychytralý podvodník ve Vyškově se vydává za vnuka a láká na seniorech peníze. A zatím mu to vychází. V úterý o tom informovala policejní mluvčí Alice Navrátilová.

Policisté na Vyškovsku zaznamenali v těchto dnech další případ troufalého podvodníka. Muž zatelefonuje vytipovanému seniorovi, vydává se za jeho vnuka a požaduje peníze na koupi automobilu. Finance pak převezme v roli kamaráda vnuka, který ho pro ně měl poslat.

„Nejnověji se mezi jeho oběti  zařadila žena z Vyškova. Zjistila to však teprve po několika dnech po telefonátu falešného vnuka,“ uvedla Navrátilová.

Ve druhé polovině února uspěl se stejnou historkou dosud neznámý podvodník u její vrstevnice rovněž ve Vyškově. I ji kontaktoval po telefonu coby její vnuk a požádal ji o peníze na vůz.

Pro peníze si opět přišel jako kamarád. A paní v úctyhodném věku mu peníze vydala. Pachateli hrozí za trestný čin podvodu až dva roky vězení.

Policie vybízí k ostražitosti

Policistům se ozvali i obezřetní senioři, které podvodník kontaktoval, avšak hotovost mu nevydali.  A je možné, že podvodník se bude snažit přijít snadno k penězům i u dalších osob.

Policisté varují občany a zároveň žádají, aby v případě, že je bude někdo takto kontaktovat, ihned volali na bezplatnou tísňovou linku policie 158.

Zdroj fotografie: archiv ROL.cz

Filed in: Regiony a obce

Comments are closed.