7:31 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Počasí: ve středu může teplota klesnout až k 10 stupňům pod nulou

ČESKO – Další frontální vlna postupující od severozápadu začala v neděli navečer ovlivňovat počasí v Česku. V dalším týdnu bude podle meteorologů opět sněžit nebo se bude jednat o sněhové přeháňky, v nížinách pak o srážky dešťové nebo smíšené.

Během dnešní noci na pondělí má na horách napadnout dalších 25 centimetrů sněhu. Na některých místech se mohou v kombinaci s čerstvým větrem tvořit sněhové jazyky, na kopcích i závěje. Od středy by měly srážky ustávat, a protože se očekává zmenšení oblačnosti, ranní teploty budou klesat až k -10 °C.

V pondělí vystoupí nejvyšší teploty k 1 až 5 °C. Foukat bude čerstvý západní až severozápadní vítr o rychlosti 5 až 9 m/s, místy s nárazy 15 m/s, na horách až 25 m/s. V úterý bude zataženo až oblačno, místy se sněhovými přeháňkami, v nížinách bude padat déšť se sněhem. Noční teploty klesnou na 1 až -3 °C, odpolední vystoupí na 0 až 4 °C.

Ve středu bude oblačno až polojasno, ojediněle se objeví sněhové přeháňky. Noční teploty se zastaví mezi -1 až -5 °C, při zmenšené oblačnosti kolem -10 °C. Denní teploty vystoupí na -2 až 2 °C. Ve čtvrtek a v pátek bude převládat polojasná, na severu až oblačná obloha, ojediněle se sněhovými přeháňkami. Po ránu se může teplota pohybovat mezi -4 až -8 °C, místy i -10 °C, v odpoledních maximech -3 až +2 °C. Nejvíce sněhu leží v této chvíli na Pradědu v Jeseníkách, a to až 230 cm.

Zdroj fotografie: sxc.hu

Filed in: Česko

Comments are closed.