5:15 am - Pátek Říjen 19, 2018

Pobočka knihovny se bude stěhovat z Letné

PRAHA 7 – Letenská pobočka Městské knihovny, kterou chtělo vedení knihovny uzavřít, se přestěhuje do Holešovic. Jak uvedl pro agenturu Media Press Srevis/ROL.CZ mluvčí radnice Martin Vokuš, novým prostorem by měla být bývalá prodejna zahradní techniky na křižovatce ulic Tusarova a Komunardů.

V Praze 7 provozuje Městská knihovna v Praze celkem dvě pobočky – Letnou na třídě Milady Horákové a Holešovice na Ortenově náměstí. V rámci úsporných opatření mělo být uzavřeno oddělení pro dospělé v letenské pobočce.

„Prostor byl pro knihovnu s takovými výkony a návštěvností z dlouhodobého hlediska nevyhovující. Jedním z problémů byl například přístup do knihovny, kdy čtenáři museli využívat vchod obytného domu,“ objasnil některé důvody, proč se knihovna rozhodla oddělení pro dospělé uzavřít, ředitel Městské knihovny v Praze Tomáš Řehák.

Sedmá pražská městská část začala po vlně nesouhlasu obyvatel hledat pro pobočku vhodnější prostory. Bývalá prodejna v Holešovicích se zatím jeví jako nejlepší. Prostor nyní zkoumají statici, hygienici a pracovníci knihovny. Jakmile bude studie zkoumající vhodnost prostor hotová, může začít úprava a stěhování. Nová reprezentativní knihovna by se čtenářům mohla otevřít v září.

Zdroj: Media Press Serrvis/ROL.CZ/Jaroslav Mareš

Zdroj fotografie: mlp.cz

Filed in: Kraj hl.m. Praha, Regiony a obce

Comments are closed.