7:09 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Plzeňskou Právnickou fakultu povede nově Jan Pauly

PLZEŇ – Novým děkanem plzeňské Právnické fakulty se v pondělí stal devětapadesátiletý vyučující fakulty Jan Pauly. Akademický senát fakulty docenta zvolil v prvním kole. Ujmout funkce by se měl do 1. února,“ uvedla pro ROL.CZ rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová.

Jan Pauly

Celkem z 18 možných hlasů senátorů získal Pauly při volbě 13 hlasů, dalších pět dostala současná proděkanka pro studium Petra Jánošíková. Pro Miloslavu Wipplingerovou nehlasoval nikdo. Čtvrtý kandidát Přemysl Raban odstoupil během volby.

Stanovil si hlavní priority

Nový děkan si jako prioritní cíle klade především stabilizaci a návrat prestiže školy, příchod nových učitelů a finanční stabilizaci fakulty.

Docent Pauly učí na plzeňské právnické fakultě obchodní i občanské právo. Ihned po svém zvolení odmítl nařčení, které poslal v neděli médiím anonym. Ten označil Paulyho za blízkého spolupracovníka bývalého proděkana Milana Kindla a děkana Jaroslava Zachariáše, za jejichž vedení propukl na fakultě v roce 2009 nechvalně proslulý skandál s rychlostudenty.

„Je to naprostý nesmysl, protože s docentem Kindlem jsem přišel do styku asi dvakrát ročně. S Jaroslavem Zachariášem jsem se znal z našeho dřívějšího působení na Ústavu státu a práva. Od roku 2008 jsem se přestal stýkat s kolegou Zachariášem z důvodů, které jsou ryze naše,“ uvedl bezprostředně po svém zvolení docent Pauly.

Pauly nastupuje za děkana Růžičku, který loni záhadně zmizel

„Cesta ke zlepšení situace na fakultě nebude snadná, ale náš pedagogický sbor je již v mnohem lepší kondici než dříve, vztahy mezi kolegy už jsou mnohem přátelštější,” uvedl děkan s tím, že  chce více diskutovat se studenty a dávat jim odpovědi na jejich otázky. Rektorka Západočeské univerzity Ilona Mauritzová nového děkana oficiálně jmenuje do funkce v nejbližších dnech.

Právnickou fakultu řídil až do loňského prosince bývalý děkan Květoslav Růžička, který na funkci rezignoval 12. prosince ze zdravotních důvodů a až doposud se nachází v pracovní neschopnosti. Růžička loni v prosinci na tři dny záhadně zmizel, policie po něm vyhlásila pátrání, na základě kterého se podařilo náhodnému svědkovi děkana najít na severu Čech ve Šluknovském výběžku. Dodnes Růžička vedení univerzity nevysvětlil, proč na tři dny záhadně zmizel a nepodal o sobě žádné zprávy rodině, ani zaměstnavateli. Po svém uzdravení by měl i nadále působit na fakultě na katedře mezinárodního práva.

Zdroj textu: MDPS/ROL

Zdroj fotografie: Právnická fakultra Plzeň

Filed in: Plzeňský kraj

Comments are closed.