5:13 am - Pátek Říjen 19, 2018

Kouč Plzně Vrba: Remíze s Schalke je asi spravedlivá

PLZEŇ – Plzenští fotbalisté předvedli ve svém první jarní utkání velmi vydařený výkon. V úvodním utkání vyřazovací části Evropské ligy proti Schalke dlouho drželi šanci výhru, soupeř ale patnáct minut před koncem vyrovnal na 1:1. „Vzhledem k vývoji utkání to je asi spravedlivá remíza,“ citují klubové stránky kouče Viktorie Pavla Vrbu.

Kouč Plzně Pavel Vrba

Hráči Viktorie hráli soutěžní zápas naposledy téměř před třemi měsíci, naopak Schalke má za sebou už čtyři zápasy z jarní části německé bundesligy.

„Odehráli proti kvalitnímu soupeři dobrý zápas. V prvním poločase jsme zaslouženě vedli 1:0, protože jsme byli nebezpečnější a dali jsme ze standardní situace gól. Bohužel ve druhé půli, i když Schalke bylo v její první dvacetiminutovce aktivnější, jsme skóre nezvýšili. Měli jsme tam minimálně tři situace, které mohly skončit druhým gólem. Poté se nám to vymstilo v tom, že Schalke vyrovnalo a zápas skončil 1:1,“ hodnotil zápas Vrba.

Trenéra Západočechů mrzelo především to, že jeho svěřenci nedokázali z několika šancí, které si vypracovali především ve druhém poločase, svůj náskok pojistit. „Myslím si, že jsme měli více gólových příležitostí než Schalke. Samozřejmě, že mně vadí, že jsme vítězství nepojistili druhým gólem. Šance na to byly. Bohužel Schalke mělo v mezihře lepší držení míče a určitě ukázalo, že je to velmi kvalitní mužstvo,“ pochválil hru Schalke lodivod Viktorie.

Kapitán Horváth bude v odvetě chybět

Domácí remíza 1:1 není v pohárové odvetě zrovna příznivým výsledkem, ovšem Plzenští slibují, že se v Gelsenkirchenu o postup ještě poperou. „Do Schalke pojedeme s tím, že se chceme o postup poprat. Věřím, že jsme schopni zopakovat výkon z Ligy mistrů a uhrát takový výsledek, který nás posune dál. Naše mužstvo má kvalitu, aby se o postup popralo,“ věří svým svěřencům Vrba.

Tomu nadělal vrásky kapitán Pavel Horváth, kterému žlutá karta ze Štruncových sadů vystavila stopku pro odvetu na půdě Schalke.

„Problém to určitě bude, protože Pavel patří k těm hráčům, kteří dali naší hře klid. Dokáže podržet balon. V zápasech venku víceméně on mužstvo uklidňoval. Na druhou stranu si myslím, že máme hráče, kteří se o šanci poperou. Ztráta to ale samozřejmě bude,“ dodává plzeňský kouč Pavel Vrba.

Zdroj fotografie: repro Youtube.com

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.