9:21 pm - Sobota Duben 21, 2018

Plzeň vedení neudržela, s Schalke remizovala 1:1

PLZEŇ – Fotbalisté Plzně v úvodním utkání vyřazovací části Evropské ligy remizovali s Schalke 1:1. Viktoria šla v domácím prostředí do vedení už ve 22. minutě po trefě Vladimíra Daridy, německému celku zařídil do odvety velmi příznivý výsledek v 75. minutě Klaas- Jan Huntelaar.

Fotbalisté Plzně

Místo v základní sestavě Plzně po Petru Jiráčkovy, které odešel v zimní přestávce do jiného bundesligového celku Wolfsburgu, zaujal Vladimír Darida. Do stoperské dvojice se po bok Mariána Čišovského postavil Václav Procházka, posila z Mladé Boleslavi.

Obrana Vitktorie musela být na pozoru především před nebezpečným útočným duem Schalke Huntelaar – Raúl.

Německý celek má za sebou v letošním roce sice už čtyři ligové duely, ovšem v prvním poločase zahrozili svěřenci kouče Huuba Stevense prakticky jen dvakrát. Pokusy Huntelaara ale gólman Marek Čech bez problémů zlikvidoval.

Plzeň byla nebezpečnější a aktivita se jí vyplatila po dvaadvaceti minutách, kdy se centr Pavla Horvátha snesl až k nohám Daridy, který střelou z první i s pomocí teče obránců překonal Unnerstalla – 1:0. Další nebezpečný pokus Františka Rajtorala už ale gólman Schalke dokázal vytěsnit mimo tři tyče.

Plzeň ve druhé půli pálila šance

Schalke mělo šanci srovnat krátce po změně stran. Nizozemský kanonýr Huntelaar po vysunutí od Drexlera napálil z úhlu jen brankáře Čecha. Poté ale celek z Gelsenkirchenu přečkal několik šancí Viktorie. Nejprve v 55. minutě gólman Unnerstall konečky prstů vytěsnil na roh střelu Petržely. Po hodině hry pak neuspěl ani Marek Bakoš.

Nejblíže ke druhému gólu byl ale v 72. minutě Darida. Ten se dostal k zakončení z dobré pozice po přihrávce Pilaře, ovšem tentokráte mladý záložník branku těsně minul. Bohužel pro Plzeňany o tři minuty později udeřilo na druhé straně. Farfánova střela sice ještě do branky neprošla, ale sražený míč se dostal k Huntelaarovi, který už neměl zblízka problém vyrovnat – 1:1.

Ve zbylých minutách už se skóre v Doosan Aréně nezměnilo. Plzeň se sice tlačila za vítězným gólem, ovšem Schalke nadějný výsledek do odvety uhájilo.

Evropská liga – úvodní duel vyřazovací fáze:

FC Viktoria Plzeň – FC Schalke 04 1:1 (1:0)
Branky: 22. Darida – 75. Huntelaar. Rozhodčí: Lannoy – Dansault, Cano (všichni Fr.). ŽK: Horváth – Obasi, Fuchs. Diváci: 11 435.

Sestavy:
Plzeň: M. Čech – Rajtoral, Procházka, Čišovský, Limberský – Hortváth, Darida – Petržela (66. Ďuriš), Kolář (88. Wágner), Pilař – Bakoš (80. Berger). Trenér: Pavel Vrba.
Schalke: Unnerstall – Höwedes, Papadopoulos, Matip, Fuchs – Höger, Jones – Obasi (62. Farfán), Raúl (69. Marica), Draxler – Huntelaar. Trenér: Huub Stevens.