2:27 pm - Středa Říjen 17, 2018

Písek zatím obědy pro seniory nezdraží

PÍSEK – Obědy pro seniory město Písek zatím nezdraží, jak původně uvažovalo. Zůstává tedy cena 46 korun za jedno jídlo i přes navýšení daně z přidané hodnoty. Sdělil to mluvčí radnice Roman Ondřich.

Radnice původně zvažovala, že cenu bude nutné navýšit, ale odmítla nabídku soukromníka, který byl prý schopen dodávat obědy levněji, než za kolik se po zdražení měly prodávat.

Dobrá cena

Senioři využívají služeb Pečovatelské služby Písek. Za jeden oběd platí 46 korun. Obědy se vaří v kuchyních Základních škol J.K. Tyla a T.G. Masaryka, čímž se plně využije kapacita těchto kuchyní.

„Právě naplnění těchto kapacit umožňuje městu udržet cenu obědů na stávající úrovni. Obědy se distribuují prostřednictvím Pečovatelské služby Písek a jejich výdejních míst, nebo se rozvážejí přímo do domácností klientů pečovatelské služby,“ uvedl mluvčí města Roman Ondřich.

Uvidí se, co dál

Není však vyloučeno, že by ještě letos mohla cena mírně poposkočit. Během roku totiž chce radnice situaci s kapacitou, odebranými obědy i cenou vyhodnotit a pak se rozhodne.

„Budeme sledovat nárůst režijních nákladů, které nastanou kvůli vyšší DPH a pak se rozhodneme k dalšímu postupu. Samozřejmě, že snahou města je udržet cenovou hranici obědů pro seniory na stávající úrovni,“ dodal Ondřich.

Zdroj fotografie: Minibazar.cz

 

Filed in: Jihočeský kraj

Comments are closed.