1:19 am - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Říhův Petrohrad dostane od Gazpromu miliardu rublů

MOSKVA – Už takto jsou nejbohatším klubem v Evropě. Nyní se rozpočet ruského SKA Petrohrad, největšího favorita ruské KHL, rozroste o další miliardu rublů (asi 630 milionů korun). Oznámila to v úterý ruská média s odvoláním na tiskovou službu ropné společnosti Gazprom něfť.

Radost hokejistů Petrohradu

Ropný gigant Gazprom je hlavním partnerem Petrohradu, který vede český kouč Miloš Říha a v jehož dresu válí gólman Jakub Štěpánek a útočník Petr Průcha spolu s nechvalně proslulým obrem Jevgenijem Arťuchinem.

Zvýšení sponzorského příspěvku podle tiskového oddělení koncernu souvisí s rozšířením poskytovaných reklamních služeb. Dohoda má platit do prosince letošního roku. Gazprom, který má v Rusku monopol na vývoz zemního plynu a jehož součástí je i ropná společnost Gazprom něfť, patří v zemi k hlavním sponzorům sportu.

V KHL ještě vedle petrohradského SKA finančně podporuje také Avangard Omsk. Což není nic neobvyklého i u jiných společností. U našich východních sousedů je chápán nejen jako zábava, ale i jako součást sociální politiky.

Několikrát už se stalo, že populární kluby zachraňoval z potíží osobně premiér Vladimir Putin obstaráním nových spolumajitelů a sponzorů z řad státních firem. Naposledy se tak stalo v minulém týdnu v případě fotbalového klubu Tom Tomsk.

Zdroj fotografie: www.hc-ska.ru

Filed in: Hokej, Sport

Comments are closed.