6:00 pm - Sobota Prosinec 15, 2018

28. únor je poslední den pro změnu penzijního fondu!

PRAHA – Pokud chce klient penzijního fondu přestoupit ke konkurenci bez ztráty výhod současného systému, musí to stihnout nejpozději v úterý 28. února. Od posledního únorového dne už to nebude možné. Vyplývá to z loni schváleného zákona.

Ilustrační foto

Termín je pro 4,5 milionu současných klientů penzijních fondů daný tím, že fondy se do konce tohoto roku transformují na penzijní společnosti.

 Transformace oddělí majetek klientů od majetku fondu, takže penzijní společnosti budou muset se svěřenými penězi hospodařit transparentněji. Na reformu penzijního připojištění má navázat celková penzijní reforma.

 „Převody by komplikovaly přípravu transformace. Realizace převodu trvá několik měsíců,“ vysvětlil ROL.CZ poradce ministra práce a sociálních věcí Tomáš Machanec.

 Noví zájemci až do listopadu

 Pokud lidé dosud v žádném penzijním fondu nespoří, tolik pospíchat nemusí. Smlouvu o penzijním připojištění stačí uzavřít do 30. listopadu 2012.

 Letos v prosinci pak nebude možné vstoupit do žádného penzijního fondu a od 1. ledna 2013 budou již klienti sjednávat smlouvy podle nových podmínek s novými společnostmi a jejich fondy.

 Zdroj: MDPS ROL.CZ/Emil Szirmai

Zdroj fotografie: www.flicker.com

Filed in: Česko, Finance

Comments are closed.