2:45 am - Sobota Říjen 20, 2018

Pedofilové v Řecku mají právo na stejné sociální úlevy jako hendikepovaní

FOTO: Řecká vlajka, Zdroj: sxc.huATÉNY – Řecko zařadilo na oficiální seznam postižených devianty. Pedofilové a lidé s jinými úchylkami, včetně sexuálních, tak mají stejně jako lidé se zdravotním postižením právo na sociální úlevy. 

Hendikepovaní, kterým řecké úřady již dříve snížily dávky v důsledku hospodářské krize, rozhodnutí úřadů popudilo. Ministerstvo již slíbilo, že nařízení, které bylo zveřejněno v listopadu, zreviduje.

V kategorii 20 až 35procentní invalidity se v listopadu ocitli například sadomasochisté, fetišisté a exhibicionisté, kleptomani, pyromani či gambleři. Mohou požívat řady výhod, jako je snížené jízdné v městské hromadné dopravě či nižší poplatky za elektřinu.

Nařízení se nelíbí především řecké Národní konfederaci osob se zdravotním postižením. Počínání řeckých úřadů označila za „nepochopitelné“. Podle předsedy organizace Janise Vardakastanise škrty v sociální pomoci pocítili zejména nevidomí a neslyšící.

Vardakastanis dodal, že je navíc nesmyslné, aby se pedofilové a pyromani dostali do stejné skupiny s  osobami s transplantovaným srdcem, které mají 80procentní invaliditu, a diabetiky, kteří mají desetiprocentní invaliditu.

Zdroj: ČTK
Zdroj fotografie: sxc.hu

Filed in: Evropa, Řecko

Comments are closed.