1:39 am - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Zachoval se Ovečkin jako rozmazlený kluk?

POLEMIKA – Útočník Washingtonu Capitals Alexander Ovečkin se po pondělním verdiktu disciplinární komise NHL a udělení třízápasového trestu za faul na Zbyňka Michálka z duelu proti Pittsburghu rozhodl vynechat víkendové Utkání hvězd. Svým činem tak opět rozdělil hokejový svět.

Alexandr Ovečkin

Sportovní redaktoři RegionOnline.cz (ROL.CZ) se rozhodli rozvést oba názory na reakci hvězdného ruského hráče v odpovědi na jednoduchou otázku: Zachoval se Ovečkin omluvením se z NHL All Star Game správně?

Antonín Vavrda: ANO

Předně musím říct, že ruský bohatýr bude na All Star Game chybět. I když může někdo Ovečkina považovat za náfuku a týpka s egem větším než je tahle zeměkoule, šoumenství jako stvořené právě pro atmosféru All Star Game mu lze upřít jen těžko. Na víkend, kdy se liga chlubí tím nejlepším, co fanouškům nabízí, i ve své zatím nejslabší zámořské sezóně, jednoznačně patří.

Po na první pohled nevinném ataku a následné třízápasové suspendaci, která mu vyprší 4. února se ale Ovečkin rozhodl Utkání hvězd vynechat. „Je uražený“, „Zase se ukázal jako rozmazlený fracek“, zní nyní z mnoha úst. Já s tímto názorem nesouhlasím.

All Star Game je nejen odměnou pro fanoušky, stejně tak i pro samotné hokejisty. Bonus a možnost provětrat si hlavu před klíčovou fází základní části NHL. Zaslouží si takovou odměnu ale hráč, který je v trestu za nebezpečný faul na soupeře?

To je jako kdybyste svému dítěti za špatné chování (třeba vyprovokování pouliční rvačky) dali týdenní domácí vězení, během kterého byste ho ale pustili na koncert oblíbené kapely. Vždyť přece lístky už má koupené měsíc.

Ovečkinovi byla vždycky vyčítána lehkovážnost, bohémský styl života a povrchnost. Když se poprvé zachová jako vyzrálá osobnost a za svůj postoj zaslouží pochvalu, dočká se dalšího zatracení. Trochu krutý paradox ve stylu známého českého přísloví – Kdo chce psa bít, hůl si vždycky najde.

Petr Hašek: NE

Ovečkin jednoznačně patří mezi nějvětší hvězdy zámořské NHL. A utkání All Star Game je právě pro ty nejlepší z nejlepších. Ruský kanonýr ovšem ukázat fanouškům na exhibici svůj um dobrovolně vzdal.

Ano, třízapasový trest na faul českého obránce Zbyňka Michálka byl při intenzitě podobných zákroků v soutěži možná až moc přísný, ovšem když už se podobná věc stane, je důležité se přes ní umět přenést s chladnou hlavou. A to i přesto, že víme, že nám někdo méně či více ukřivdil nebo nás poškodil.

Ovečkin sice to, že když je v trestu, tak Utkání hvězd hrát nebude, prohlásil bez větších emocí, ovšem v tomto případě jde jen o pouhou provokaci a také uštěpačnou poznámku k vedení soutěže a konkrétně pak těm, kdo hvězdě Washingtonu vyměřili tak vysoký trest. Bohužel, takhle se největší hvězdy rozhodně nechovají. A bylo by velmi zajímavé vědět, co si o jeho rozhodnutí myslí ostatní hráči.

Kdo ví, třeba si tímto „trucováním“ Ovečkin proti sobě obrátí i některé své fanoušky, kteří si zakoupili lístky na All Star Game a těšili se, na finty a další kousky svého oblíbence.

Související:

Zdroj fotografie: flickr.com/Keith Allison

Filed in: Hokej

Comments are closed.