8:45 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

VIDEO: Šílenci. Chisora se popral s Hayem, zranili promotéra

MNICHOV , PRAHA – Boxerská mnichovská noc ze soboty na neděli byla hodně dlouhá. Po tvrdém střetu v ringu, kdy Vitalij Kličko nakonec obhájil titul mistra světa organizace WBC, se jeho vyzyvatel Dereck Chisora popral po zápase na tiskové konferenci s krajanem a bývalým mistrem světa Davidem Hayem.

Haye (vpravo) trefuje pěstí Chisoru

Před duelem jej chránil. Když se Vladimiru Kličko nelíbili tejpy Derecka Chisory, prohlásil David Haye, že stejně se zachoval Vitalij před jeho loňským zápasem s mladším bratrem (při titulových zápasech si vyslanec z jednoho tábora kontroluje tejpování a rukavice soupeře, bratři Kličko se vysílají navzájem, pozn. redakce).

Jenže po samotném souboji už se k sobě oba krajané tak přátelsky nechovali. Byli spíše jako dvě šelmy, které si dokazují svou sílu. Jenže tentokrát to oba přehnali. David Haye jako boxer v důchodu a spolukomentátor jedné z britských televizí dorazil se skleněnou flaškou s vodou na tiskovku Derecka Chisory. A rozhodně nechtěl zůstat v roli posluchače.

Vše začalo tak nevinně

Když Kličkův manažer Berndt Bönte prohlásil, že po zkušenostech s britskými boxery se raději začnou ukrajinští bratři poohlížet po soupeřích jinde, Haye zpozorněl a chtěl se přihlásit o slovo. Bönte ho ale odpálil se slovy, že dostal šanci na druhý souboj (loni v červenci prohrál Brit duel s Vladimirem Kličko, pozn. redakce), ale dohodu nepřijal.

Celý incident Chisora-Haye na tiskové konferenci
[youtube MWQs8nMsZNg 590 320]

„Chisora do toho zápasu na rozdíl od tebe šel a ukázal srdce,“ dodal manažer. Následně se do diskuze vložil i poražený ze sobotní noci. „My dva se Davide můžeme utkat v Londýně, tak teď mlč. Jestliže se cítíš být boxerem, pojďme boxovat,“ rýpnul si Chisora do soka, který loni v říjnu v den svých 31. narozenin ukončil kariéru. Poražen a bez pásu šampióna, který před tím odevzdal Vladimiru Kličko.

To už bylo na Hayeho příliš. „Prohrál jsi už třikrát,“ připomněl Chisorovi jeho bilanci 15 výher a 3 porážek, které navíc přišly v posledních čtyřech zápasech. „Sklapni už a vypadni,“ neudržel se v ten okamžik Chisorův manažer Frank Warren. „Co tvůj palec?“ přidal se v posměšném tónu jeho svěřenec.

Nakonec došlo i na pěsti

Rvačka Derecka Chisory s Davidem Hayem

Haye se totiž po porážce od Vladimira vymlouval, že duel odboxoval se zlomeným palcem na noze, čímž si v očích odborníků i fanoušků hodně uškodil. „Vitalij mi chtěl zabránit s ním jít do ringu, já bych se s ním utkal,“ zareagoval Hayemaker na předešlou poznámku Bönteho. Chisoru už ale ignorací nezastavil. „Co tvůj zlomený palec?“ pokračoval jízlivě.

Vzápětí se zvedl a se slovy „nechceš si popovídat tváří v tvář“ se vydal směrem k Hayemu. Co následovalo již není třeba dodávat. Po chvilkovém pohledu z očí do očí se bývalý šampión WBA neudržel a udeřil pravačkou, ve které stále svíral flašku s vodou, Chisoru do brady. Tím rozpoutal melu, kterou označila ostrovní média za „největší ostudu v historii britského sportu“.

Ve rvačce byl zraněn Hayeho trenér Adam Booth, kterého musel ošetřovat sám Chisora, který mimo jiné na soka řval, že ho zastřelí. „Poslouchej Adame, vyřešíme to jako muži. Vyřiď Hayemu, že jestli chce zápas, jsem připravený. A jestli ne… stejně si ho najdu a zničím ho!“ povídal následně již klidněji Boothovi při otírání krvavého čela.

Chisora si rvačkou s exšampiónem hodně uškodil

Dereck Chisora ošetřuje trenéra Hayeho Adama Bootha

Zda k tomu skutečně dojde, jisté není. Jestliže nějakou jistotu nyní Chisora získal, tak tu, že s bratry Kličko se již jen stěží utká. „Jsem znechucen. Tohle do boxu nepatří. Bojovat by se mělo v ringu, ne mimo,“ prohlásil po incidentu Vladimir Kličko. Pod jeho slova se nepřímo podepisují i diskutující na britských webech.

Stejně tak i nejúspěšnější český profesionál Lukáš Konečný. „Tohle už bylo trochu za hranicí. Neznám podrobnosti, nevím, kdo začal, ale jestliže v zápase samotném se Chisora předvedl ve skvělém světle a jeho kredit stoupl, teď si ho zase pokazil,“ řekl Konečný pro RegionOnline.cz.

Oba rváče navíc vyšetřuje za ublížení na zdraví německá policie, Chisoru zadržela přímo na letišti před odbavováním, po Hayem pátrá. Podle všeho ho čeká i další trest od organizace WBC, pod jejíž hlavičkou se v sobotu boxovalo. „Suspendace mu asi nehrozí, ale finanční trest reálný je,“ připustil Konečný fakt, že pokuta 50 tisíc dolarů (cca 950 tisíc korun) za facku Vitalijovi při předzápasovém vážení nemusí být pro Chisoru poslední.

Zdroj foto: www.thesun.co.uk/jimmunro, badlefthook.com

Více k souboji Vitalij Kličko – Dereck Chisora:
http://www.regiononline.cz/2012/02/19/klicko-chisora-zapas-titul-wbc/
http://www.regiononline.cz/2012/02/18/klicko-chisora-wbc-titul/
http://www.regiononline.cz/2012/02/18/video-klicko-chisora-facka/
http://www.regiononline.cz/2012/02/17/video-klicko-devet-obhajob/

Filed in: Ostatní sporty, Sport

Comments are closed.