2:09 am - Neděle Říjen 21, 2018

Ondřejka si za faul na Krejčího nezahraje šest zápasů

PRAHA – Fotbalista Václav Ondřejka si nezhraje šest zápasů. Útočník Slovácka dostal trest od Disciplinární komise Fotbalové asociace (FAČR) za faul na Ladislava Krejčího v úvodním jarním utkání Gambrinus ligy proti Spartě.

Václav Ondřejka

“Disciplinární komise rozhodovala v kontextu s podobnými zákroky a tresty z minulosti. Trendem je trestat surovou hru. V tomto smyslu jsou instruováni rozhodčí a pochopitelně také posuzování disciplinární komisí jde s tímto trendem ruku v ruce,” uvedl v prohlášení předseda disciplinární komise FAČR Jiří Golda.

Čtyřiadvacetiletý Ondřejka v utkání na Letné ostrým skluzem fauloval záložníka domácí Sparty Ladislava Krejčího, který z důvodu zranění vynechá minimálně páteční souboj na půdě Hradce Králové. Forvard Slovácka dostal od sudího Jiřího Jecha za svůj zákrok v 62. minutě červenou kartu.

Trest pro Ondřejku se zařadí v rámci samostatné české ligy mezi ty nejvyšší. Před dvěma a půl lety byl za úder loktem potrestán zákazem startu v osmi zápasech teplický Milan Matula. O dvě utkání mírnější trest pak dostali Matulův spoluhráč Petr Lukáš a Petr Švancara ze Slovácka.

V září roku 2007 pak dostal tehdejší obránce pražské Sparty Tomáš Řepka distanc na sedm zápasů za vulgární urážky a napadení rozhodčího. Kladenský David Zoubek za podobný incident nehrál v roce 2010 hned čtyři měsíce.

Sparta bez Matějovského a Pamiče

Jeden soutěžní zápas musí po vyloučení v Liberci vynechat Alexej Jedunov z Hradce Králové, dva zápasy si nezahraje Michael Žižka z Bohemians 1905. V 18. kole Gambrinus ligy kvůli čtyřem žlutým kartám svým týmům nepomohou ani Luboš Loučka z Jablonce, Ivan Lietava z Dukly, Jiří Böhm ze Slavie, Petr Javorek z Budějovic a Marek Matějovský s Manuelem Pamičem ze Sparty.

Disciplinární komise FAČR zahájila disciplinární řízení kvůli událostem v duelu Mladé Boleslavi s Baníkem Ostrava s oběma kluby. Boleslav se bude zodpovídat kvůli porušení povinností pořadatelské služby a Ostrava kvůli výtržnostem svých fanoušků.

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ / Petr Hašek
Zdroj fotografie: fcslovacko.cz

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.