8:47 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Smíšenou čtyřhru budou na OH hrát Kvitová se Štěpánkem

PROSTĚJOV – Tenisového turnaje smíšených čtyřher se na letních olympijských hrách v Londýně zúčastní nově vytvořené české duo Petra Kvitová a Radek Štěpánek. Česká tenisová jednička to potvrdila na páteční tiskové konferenci v Prostějově.

Radek Štěpánek

Štěpánek, který letos ovládl společně s Indem Paesem čtyřhtu na Australian Open, si mix zahraje vůbec poprvé ve své kariéře. Kvitová už má  ve smíšené čtyřhrě na oficiálních turnajích za sebou tři duely.

„Řešili jsme otázku mého partnera ve čtyřhře delší dobu. Tomáš by už zřejmě neměl tolik sil na mix. Oslovila jsem Radka Štěpánka a ten mi řekl své ano. Věřím, že mě Radek povede jako zkušený deblista. Můžeme uhrát na olympiádě dobrý výsledek, „cituje agentura ČTK Kvitovou.

Nově vytvořený pár si ale před startem letošního velkého sportovního svátku v Londýně své partnerství zřejmě nestačí otestovat. „V Paříži i ve Wimbledonu se oba budeme soustředit na dvouhru, takže mnoho šancí na čtyřhru nevidím,“ doplnila Kvitová.

Štěpánek bude na olympiádě bojovat ještě kromě dvouhry i ve čtyřhře s tradičním daviscupovým parťákem Tomášem Berdychem.

Zdroj fotografie: flickr.com/Mark Howard Photography

Filed in: Sport, Tenis

Comments are closed.