2:48 am - Sobota Říjen 20, 2018

Pasažéři z Concordie mají dostat odškodné 11 000 eur

ŘÍM – Cestující z havarované lodi Costa Concordia dostanou od jejího provozovatele odškodné ve výši 11 000 eur. Uvádějí to dnes agentury AFP a Reuters.

Provozovatel lodi, společnost Costa Cruises podepsala ve čtvrtek se zástupci části pasažérů, skupinou na ochranu spotřebitelů Adoc, dohodu, ve které se stanoví celkové odškodné 11 000 eur (v přepočtu 280 000 korun) pro více než 3000 cestujících ze ztroskotané Concordie.

Odškodné za ztracené věci a psychickou újmu

Firma souhlasila s vyplacením tohoto odškodného za ztracené věci a psychickou újmu pasažérů, kteří neutrpěli žádné fyzické zranění. Vrátí jim také peníze za plavbu a zaplatí cestovní náklady. Odškodné pro zraněné cestující se bude řešit individuálně.

Cestující, kteří tuto nabídku přijmou, však musí souhlasit s tím, že do budoucna upustí od jakýchkoliv dalších právních kroků proti Costa Cruises. Děti dostanou stejné finanční vyrovnání jako dospělí, a pasažéři budou vyplaceni do jednoho týdne od přijetí nabídky.

Nepřijímejte tuto nabídku, radí Codacons

Druhá skupina na ochranu spotřebitelů, Codacons, která dohodu s Costa Cruises nepodepsala, doporučuje cestujícím, aby nabídku nepřijímali. Prezident Codacons Carlo Rienzi vyzval pasažéry, aby se podrobili kontrole, zda v důsledku havárie lodi neutrpěli psychické trauma.

Codacons momentálně sbírá podpisy pro podání hromadné žaloby u miamského soudu proti mateřské společnosti Carnival Plc, na které požaduje 125 000 eur za každého cestujícího.

Zdroj fotografie: wikipedia.org

Související články:

Filed in: Evropa, Itálie

Comments are closed.