6:00 pm - Sobota Prosinec 15, 2018

Muž z Příbora odebíral na černo elektřinu

PŘÍBOR – Téměř rok odebíral neoprávněně elektřinu jednapadesátiletý muž z Příbora na Novojičínsku. Jak ROL.CZ v pondělí sdělil okresní policejní mluvčí Zbyněk Tomšík, podvodníka odhalila kontrola pracovníků energetické společnosti.

Podezřelému měly být přerušeny dodávky elektrické energie loni v březnu. Tehdy také začal s nelegálním odběrem. Kontroloři poškozené společnosti na to přišli letos na konci února.

„Muž se měl neoprávněně napojit na chodbě k přívodu osvětlení společných prostor v panelovém domě. K takzvanému černému odběru mělo docházet z elektroměru nájemníkům osmi podlaží panelového domu v Příboře,“ informoval Zbyněk Tomšík.

Černý odběr je nebezpečný

Muž odebíral elektřinu ze společného elektroměru pro osvětlení společenských prostor. Policisté u něho našli měděný drát s bužírkou a nyní je podezřelý z přečinu krádeže.

„Je třeba dodat, že černý odběr je nejen nezákonný, ale může být i velice nebezpečný,“ upozornil policejní mluvčí s tím, že při zásahu elektrickým proudem dochází nezřídka k vážným poraněním i smrtelným úrazům.

Foto: Policie ČR

MDPS/ROL2

Filed in: Česko, Moravskoslezský kraj

Comments are closed.