8:48 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Tři funkcionáře ROP Jihozápad obvinila policie z korupce

PRAHA – Detektivové z protikorupční policie v Praze obvinili tři vysoké funkcionáře úřadu Regionální rady soudržnosti Jihozápad (ROP), kteří jsou podezřelí z neoprávněného zvýhodňování žadatelů při čerpání dotací v hodnotě přes šest miliard korun. Média o tom v pondělí informoval mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Ilustrační foto

Podle mluvčího jde o dva muže a jednu ženu, kteří zasahovali do hodnocení projektových žádostí předložených do druhé a třetí výzvy Regionálního operačního programu ROP Jihozápad.

„Všechny tři osoby jsou obviněné z trestných činů zneužívání pravomoci veřejného činitele, pletichy při veřejné soutěži a veřejné dražbě a poškozování finančních zájmů Evropských společenství. Dvě osoby si převzaly usnesení o zahájení trestního stíhání minulý pátek, poslední osoba byla obviněna v pondělí ráno,“ uvedl mluvčí.

Vyšetřované osoby už byly obviněny

Podle informací, které má agentura Media Press Servis/ROL.CZ k dispozici, jde o stejné lidi, kteří byli již v souvislosti s ROP Jihozápad vyšetřováni a obviněni, tedy o bývalého ředitele Úřadu regionální rady regionu soudržnosti Jihozápad Jiřího Trnku, vedoucího územního odboru Martina Půlpytla a současnou ředitelku regionální rady Kláru Böhmovovou.

Podle některých  informací blízkých vyšetřování je údajně v pozadí kauzy Pavel Dlouhý (ODS), místostarosta Hluboké nad Vltavou, který je často označován za krajského kmotra.

Trestní stíhání všech lidí je vedeno na svobodě. V případě pravomocného rozsudku všem obviněným hrozí až desetileté vězení.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/René Kekely

Zdroj fotografie:  ROP Jihozápad

Filed in: Jihočeský kraj, Kraj hl.m. Praha

Comments are closed.