10:29 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Přemysl Sobotka: O rozpočtovém paktu EU referendum i ve Francii?

PRAHA  –  Na prohlášení francouzského prezidenta Nicolase Sarkozyho o postoji jeho země k rozpočtovému paktu EU v listu Le Figaro zareagoval první  místopředseda Senátu Parlamentu ČR  Přemysl Sobotka. Agentura Media Press Servis/ROL.CZ přináší jeho stanovisko.

Přemysl Sobotka

„Středeční vydání francouzského listu Le Figaro přináší podle České televize informaci, že prezident Nicolas Sarkozy v případě svého znovuzvolení do prezidentského úřadu uspořádá referendum o rozpočtovém paktu, který země Evropské unie, kromě Česka a Velké Británie, přijaly. Jde o zásadní posun v přístupu k rozpočtovému paktu v zemi, která je jeho spolutvůrcem,“ uvedl Sobotka.

Tato změna postoje vyráží podle něj argumenty všem, kteří v České republice ostře vystoupili proti plánu premiéra Petra Nečase nechat o případném přistoupení k rozpočtovému paktu rozhodnout veřejnost.

Sobotka dále uvedl, že Francie, vedle Německa nejvýznamnější země EU a eurozóny, vnímá rozpočtový pakt jako fundamentální změnu ve fungování EU, o kterém musejí rozhodnout občané. Postoj českého premiéra je tak v souladu s Francií a veškerá kritika jeho postupu je falešná.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/Pavel Veselý

Zdroj fotografie: www.ods.cz

Filed in: Česko, Politika

Comments are closed.