6:51 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Nový kardinál poprvé v Praze

PRAHA – Dominik Duka se v úterý vrací z pětidenní návštěvy Vatikánu, kde ho o víkendu papež Benedikt XVI. uvedl do funkce kardinála. První kroky nového kardinála směřovaly do svatovítské katedrály, kde se uklonil ostatkům svatého Vojtěcha a pomodlil se.

Kardinál Dominik Duka

Dominik Duka se stal o víkendu v pořadí dvaadvacátým kardinálem pocházejícím z českých zemí. Jeho první kroky v této funkci vedly hned z letiště na Pražský hrad. Ještě před setkáním s prezidentem Klausem navštívil svatovítskou katedrálu, kde se poklonil svatému Vojtěchu a povede motlitbu. Právě před pražskou katedrálou svatého Víta, Václava a Vojtěcha uvítali kardinála Duku členové Metropolitní kapituly u svatého Víta v Praze. Za znění zvonů vstoupil arcibiskup Duka v jejich doprovodu poprvé jako kardinál do svatovítského chrámu.

Po ceremonii zamíří kardinál k prezidentu Klausovi. Na údajnou náklonnost Duky k pravicovým politikům, včetně prezidenta Klause a premiéra Petra Nečase, upozornily o víkendu desítky demonstrantů v Praze. Duka jim odpověděl, že se se svými názory netají, ale do politiky se vměšovat nechce.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/Pavel Koller

Zdroj fotografie: cirkev.cz

Filed in: Česko, Vatikán

Comments are closed.