2:27 pm - Středa Říjen 17, 2018

Noviny vytlačuje ze záchodu chytrý mobil

OLOMOUCKÝ KRAJ – Obrázek muže sedícího na toaletě s novinami v ruce se pomalu stává historií. Téměř čtyřicet procent lidí si už nekrátí čas na záchodě čtením novin či časopisů, ale „hraje“ si s chytrým telefonem.

Sledují díky němu zábavná videa, komunikují na sociálních sítí či hrají hry. Potvrdil to průzkum Vodafonu v Olomouckém kraji mezi sedmi stovkami respondentů.

Kromě čtení a využívání mobilů lidé na toaletách nejčastěji kouří, luští křížovky a sudoku či zpívají.

Mobil do koupelny si bere 52 procent respondentů z Olomouckého kraje, kteří si při koupeli a péči o tělo pouštějí na mobilu nejčastěji hudbu nebo se věnují aktivitám na sociálních sítích. Nemalá část z nich ale také telefonuje nebo posílá sms zprávy.

Na záchod chodí s mobilem alespoň občas 44 procent lidí z Olomoucka. Více než  dvě třetiny z nich na toaletě smskují, čtyřicet procent se nerozpakuje telefonovat a třicet procent hraje hry, sleduje videa nebo surfují po sociálních sítích.

Odvážlivci, kteří při vykonávání potřeby telefonují, se  většinou snaží, aby člověk na druhé straně nepoznal, kde se právě nacházejí. Sedmdesát procent z nich proto splachuje až po ukončení hovoru, další splachují opatrně.

S rozšířeným používáním mobilů na záchodech a v koupelnách souvisí i nehody. Sedm procent dotázaných se přiznalo, že zachraňovalo mobil utopený přímo v toaletě. Deseti procentům spadl telefon přímo do vany.

Jaké zkušenosti máte vy? Napište nám.

Zdroj fotografie: www.vodafone.cz

Filed in: Olomoucký kraj

Comments are closed.