8:46 pm - Čtvrtek Říjen 18, 2018

Nové plastové průkazy na půl roku jsou zbytečný luxus, říká Kohoutová

PRAHA – Za zbytečný luxus ve čtvrtek  označila poslankyně za ODS a členka výboru pro sociální politiku Lenka Kohoutová  nové plastové průkazy. Prostřednictvím nich chce Ministerstvo práce a sociálních věcí České republiky na dočasnou dobu nahradit dosavadní papírové průkazy zdravotně postižených lidí, známé pod zkratkou TP, ZTP, ZTP/P. Informuje o tom agentura Media Press Servis/ROL.CZ.

Lenka Kohoutová

Od poloviny roku přitom mají být vydávány zcela nové karty sociálních systémů, které všechny dosavadní průkazy nahradí. Na dodání zhruba 30 tisíc plastových průkazů v současnosti probíhá výběrové řízení pod názvem Personalizace karet sociálních systémů.

“Zástupci ministerstva loni opakovaně ujišťovali, že karta sociálních systémů neukrojí ze státního rozpočtu ani korunu,” upozorňuje Lenka Kohoutová.

Podivný obsah  výběrového  řízení

V dokumentaci k výběrovému řízení na provizorní průkazy TP, ZTP, ZTP/P se hovoří o dodávce karet sociálních systémů v počtu 30 tisíc kusů. Ovšem na rozdíl od karty sociálních systémů, která má platit od poloviny letošního roku, to bude karta obsahující údaje, které jsou již dnes obsahem standardních papírových průkazek TP, ZTP, ZTP/P.

„Rozdíl bude pouze v tom, že zmiňovaná karta bude z plastu. A to je v situaci, kdy v sociálních službách chybí stovky milionů korun, zbytečný luxus,“ pozastavuje se nad obsahem výběrového řízení MPSV expertka ODS na sociální politiku Lenka Kohoutová.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/Pavel Veselý

Zdroj fotografie: www.ods.cz

Filed in: Česko

Comments are closed.