2:05 am - Úterý Říjen 16, 2018

Literární soutěž pro studenty: Normální normalizace

PRAHA – Člověk v tísni vyhlašuje 11. ročník studentské literární soutěže a přihlásit se může každý student od 15 až 20 let. Téma letošního ročníku nese název Normální normalizace. Uzávěrka  je 7. února 2012 a vítěz se může těšit na finanční odměnu.

Do literární soutěže se může přihlásit student nebo skupina studentů, jejichž příspěvek bude v maximálním rozsahu 6 normostran textu a 6 doprovodných fotografií či obrázků.

Forma příspěvku může být reportáž, esej nebo rozhovor na téma normalizačního Československa. Člověk v tísni se tak každoročně snaží u žáků a studentů rozproudit diskuzi a zájem na toto téma. V rámci  vzdělávacího programu Jeden svět na školách jsou školám rovněž za tímto účelem nabízené dokumentární filmy s aktuálními tématy novodobé historie.

Vítězné práce budou slavnostně vyhlášené v březnu na 14. ročníku Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů Jeden svět.  Jejich autoři si odnesou peněžní odměnu – 1. místo získá 5 000 korun, 2. místo 3 000 korun a 3. místo  2 000 korun.

Zdroj: jedensvetnaskolach.cz
Zdroj fotografie: jedensvetnaskolach/Pure Beauty

Filed in: Literatura

Comments are closed.