7:07 pm - Úterý Říjen 16, 2018

Velký noční zátah karvinské policie byl úspěšný

KARVINÁ – Na velkou kontrolní akci do karvinských ulic, barů, hospod a diskoték vyrazili v pátek večer policisté speciální pořádkové jednotky, karvinských obvodních oddělení, dopraváci, ale i pracovníci cizinecké policie a  služební kynologie. O zásahu informovala v sobotu Media Press Servis/ROL.CZ mluvčí karvinské policie Zlatuše Viačková.

Během noci probíhala důsledná kontrola motorových vozidel a jejich řidičů, kteří jezdí bez řidičského oprávnění nebo pod vlivem alkoholu a jiných návykových látek. Součástí akce byla i kontrola restaurací.

Policisté kontrolovali podávání alkoholu mladistvým. Lustrovali osoby, zda nejsou v pátrací databázi, kontrolovali věci.

 Desítky policistů v ulicích

„Noční policejní akce, která zahrnula celou Karvinou, trvala od páteční osmé hodiny večerní do sobotní páté hodiny ranní. Několik desítek policistů se rozmístilo do ulic i na silnice města.  Zkontrolovali celkem 230 vozidel a 402 osob,“ sdělila Viačková s tím, že policisté přistihli za volantem čtyři podnapilé řidiče.

Při tomto nočním zátahu zadrželi člověka, který je podezřelý z vloupání do rodinného domu. „Tento případ budeme v následujících dnech rozpracovávat,“ řekla Viačková.

 Sedmačtyřicet lidí bez dokladů

Dále policisté zajistili sedmačtyřicet osob bez jakéhokoliv dokladu totožnosti. Museli je předvést na služebny. Po ověření totožnosti a lustraci pak byli propuštěni.

„V pěti případech postoupíme oznámení správnímu orgánu ze spáchání přestupku. Šlo o pokřikující opilce nebo opilého muže, který vyhrožoval zbitím,” uvedla Viačková. Přestupky si lidé vysloužili za porušení pravidel silničního provozu, ale také tím, že neuposlechli výzev policistů.

Ti podle slov mluvčí během páteční noci uložili několik blokových pokut. V dopravě to bylo šest pokut v celkové výši 2800 korun a třem řidičům zadrželi řidičské průkazy. Jednu tisícikorunovou pokutu uložili za přestupek proti veřejnému pořádku. Na protialkoholní záchytné stanici skončily během noci dvě osoby.

Pět opilých dětí a drogy

Zároveň policie objevila v barech a na diskotékách pět nezletilých dětí pod vlivem alkoholu.

V jedné karvinské restauraci byl dokonce úspěšný policejní pes, který je vycvičen na vyhledávání drog. Policisty přivedl k osobě, která měla u sebe zatím neznámou omamnou a psychotropní látku.

„Tu jsme zabavili a budeme ji posílat k expertíze. Na případu bude dále pracovat služba kriminální policie,“ uzavřela Viačková.

Zdroj: Media Press Servis/ROL.CZ/Anna Vidiševská
Zdroj fotografie: Policie ČR

Filed in: Česko, Karviná, Moravskoslezský kraj, Regiony a obce

Comments are closed.