2:14 am - Sobota Červenec 21, 2018

NHL: Vokoun s Neuvirthem zažili debakl

NEW YORK – V nočních zápasech NHL Ottawa deklasovala domácí New York Islanders 6:0 a Carolina porazila Washington 5:0. V brance Capitals se vystřídali Tomáš Vokoun s Michalem Neuvirthem.

Tomáš Vokoun

Zkušenější Vokoun se do brány postavil jako první, ale vydržel v ní jen několik minut. Na začátku šesté minuty, poté, co inkasoval už dva góly, ho nahradil Neuvirth. Ten pak dostal ještě tři góly z 33 střeleckcýh pokusů Caroliny.

Hráči Washingtonu bohužel netrefovali soupeřovu bránu. Oproti domácím Hurricanes, kteří na branku vystřelili čtyřicetkrát, hráči Capitals ohrozili soupeřovu branku jen 17 sřelami. Gólman Caroliny Justin Peters si tak připsal první čisté konto v kariéře.

V dresu Caroliny se dařilo českým hráčům. Na prvních dvou gólech se asistencemi podílel český útočník Jiří Tlustý, jednu gólovou asistenci si pak připsal i Jaroslav Špaček.

Ve druhém zápase v noci na úterý vyhrála Ottawa na ledě New Yorku Islanders 6:0. Švédský obránce Erik Karlsson si připsal čtyři kanadské body za dva góly a dvě asistence. Na poslední gól přihrával český obránce Filip Kuba.

NHL – výsledky z noci na úterý:

New York Islanders – Ottawa Senators 0:6 (0:3, 0:1, 0:2)

Branky: 2. a 15. Karlsson, 2. a 51. Spezza (na druhou KUBA), 30. Phillips, 50. Lee. Střely na branku: 28:32. Diváci: 15 818.

Carolina Hurricanes – Washington Capitals 5:0 (3:0, 1:0, 1:0)

Branky: 26. a 46. E. Staal (na druhou ŠPAČEK), 4. Faulk (TLUSTÝ), 6. Stewart (TLUSTÝ), 20. Nodl. Střely na branku: 40:17. Diváci: 16 837.

Zdroj fotografie: flickr.com/AtomicPope

Filed in: Hokej, Sport