3:24 pm - Čtvrtek Duben 22, 2669

NHL: Vrbata trefil výhru Phoenixu, nemocný Jágr nehrál

PHILADELPHIA – Jaromír Jágr si po středečních čtyřicátých narozeninách na svůj první zápas musí ještě počkat. Kvůli chřipce totiž nenastoupil k utkání s Buffalem. I bez něj ale Philadelphia vyhrála vysoko 7:2, informuje o tom server NHL.com.

Radim Vrbata

Buffalo sice po první třetině zásluhou Pominvilleho a Vaneka vedlo o dvě branky, ovšem poté už padaly puky jen do sítě Sabres. Philadelphia během třinácti minut ve druhé třetině nasázela hned čtyři góly a nastartovala velkolepý obrat.

Jágra alespoň bodově zastoupil jeho krajan Jakub Voráček. Ten nejprve asistoval ve 34. minutě u trefy Gustafssona a čtvrt hodiny před koncem utkání svým desátým zásahem v sezoně přidal šestý gól domácích.

Třetí hvězdou zápasu Los Angeles s Phoenixem se stal hostující Radim Vrbata. Český útočník totiž po půlhodině hry jediným gólem utkání rozhodl o nejtěsnějším vítězství Coyotes 1:0. Vrbata využil přesilovou hru hostů a na konto si připsal už 27. trefou v letošní sezoně NHL.

Sérii devíti porážek v řadě hodně rázně utnuli hokejisté Chicaga, kteří vyhráli na ledě New Yorku Rangers 4:2. Blackhawks totiž všechny čtyři góly nastříleli v Madison Square Garden během úvodních deseti minut. Postupně se trefili Toewsz trestného střílení, Leddy, Sharp a Hossa.

NHL – výsledky z noci na pátek:

New York Rangers – Chicago Blackhawks 2:4 (0:4, 1:0, 1:0)
Branky: 24. M. Staal, 56. Hagelin – 2. Toews z tr. střílení, 3. Leddy, 4. Sharp, 10. Hossa. Střely na branku: 24:22. Diváci: 18 200.

Philadelphia Flyers – Buffalo Sabres 7:2 (0:2, 4:0, 3:0)
Branky: 21. a 44. Talbot, 24. a 27. Simmonds, 34. Gustafsson (VORÁČEK), 45. VORÁČEK, 50. Hartnell – 6. Pominville, 10. Vanek. Střely na branku: 35:29. Diváci: 19 725.

Tampa Bay Lightning – San Jose Sharks 6:5 po prodl. (2:1, 1:3, 2:1 – 1:0)
Branky: 10. a 43. Stamkos, 49. a 65. St. Louis, 20. Purcell, 35. Downie – 2. Couture, 22. Handzuš, 35. Vlasic, 36. White, 55. Wingels. Střely na branku: 25:50. Diváci: 16 819.

Minnesota Wild – Winnipeg Jets 3:4 po sam. nájezdech (1:1, 1:1, 1:1 – 0:0)
Branky: 8. a 33. Setoguchi, 42. M. Koivu – 19., 23. a rozh. nájezd E. Kane, 44. Burmistrov. Střely na branku: 25:28. Diváci: 19 060.

St. Louis Blues – New York Islanders 5:1 (2:1, 3:0, 0:0)
Branky: 15. Arnott (SOBOTKA, POLÁK), 18. Shattenkirk, 23. McDonald, 29. Perron, 35. Oshie – 1. Nielsen. Střely na branku: 26:27. Diváci: 18 434.

Dallas Stars – Calgary Flames 3:2 po prodl. (1:1, 1:0, 0:1 – 1:0)
Branky: 9. Burish, 38. Ott, 63. Ribeiro – 20. Iginla, 55. Cammalleri. Střely na branku: 32:27. Diváci: 11 839.

Los Angeles Kings – Phoenix Coyotes 0:1 (0:0, 0:1, 0:0)
Branka: 36. R. VRBATA. Střely na branku: 28:21. Diváci: 18 118.

Zdroj fotografie: flickr.com/xoque

Filed in: Hokej, Sport