4:23 am - Pondělí Červenec 23, 2018

NHL: Češi byli produktivní, Vrbata trefil vítězství

PHOENIX – Noční zápasy zámořské hokejové NHL se českým hokejistům vydařily. Kromě Jaromíra Jágra z Philadelphie, který vstřelil dva góly během 18 vteřin, se gólově prosadili další čtyři Češi, nejvíce zazářil útočník Phoenixu Radim Vrbata. Informuje o tom server NHL.com.

Radim Vrbata

Boedker sice poslal domácí Phoenix v utkání s Dallas Stars do vedení, ovšem po půlhodině hry srovnal Ryder. Utkání nakonec dospělo až do prodloužení, které rozhodl právě Radim Vrbata. Český forvard v 62. minutě dostal od spoluhráče Whitneyho přihrávku zpoza branky, poté si položil gólmana Lehtonena a poslal puk do branky.

Vrbata, který je nejlepším českým střelcem v NHL, potvrdil svou skvělou aktuální formu, skóroval už popáté z posledních osmi odehraných utkání. Navíc si na konto připsal už desátý vítězný gól, což ho společně s ranzénem z Detroitu řadí na vedoucí pozici soutěže.

Na výhře St. Louis nad Minnesotou 4:0 se jednou přesnou trefou podílel Vladimír Sobotka, který ve třetí třetině zpečetil výhru domácích. Rodák z Třebíče tak ukončil téměř měsíční čekání na vstřelený gól. Z branky se radovali i Jiří Tlustý s Jaroslavem Špačkem, ovšem ani jejich trefy neodvrátily porážku Caroliny na ledě New Yorku Islanders.

K bodům nepomohl Washingotnu ani gólman Tomáš Vokoun, který si připsal 21 zákroků. Dva pokusy ale za svá záda pustil a hráči Capitals prohráli v Tampě 1:2.

NHL – výsledky z noci na neděli:

St. Louis Blues – Minnesota Wild 4:0 (1:0, 2:0, 1:0)
Branky: 10. Reaves, 25. Jackman, 40. McDonald, 49. SOBOTKA. Střely na branku: 34:13. Diváci: 19 150.

New York Islanders – Carolina Hurricanes 4:3 (1:1, 2:2, 1:1)
Branky: 25. a 41. Tavares, 3. Okposo, 29. Nielsen – 14. Sutter, 21. TLUSTÝ, 31. ŠPAČEK. Střely na branku: 31:26. Diváci: 11 818.

Tampa Bay Lightning – Washington Capitals 2:1 (1:0, 1:1, 0:0)
Branky: 3. Pyatt, 22. Stamkos – 30. Laich. Střely na branku: 23:24. Diváci: 19 204.

Vancouver Canucks – Toronto Maple Leafs 6:2 (2:0, 3:1, 1:1)
Branky: 8. a 23. Burrows, 10. Malhotra, 32. D. Sedin, 33. Salo, 29. Bieksa – 27. Phaneuf, 60. Kuljomin. Střely na branku: 36:26. Diváci: 18 890.

Phoenix Coyotes – Dallas Stars 2:1 po prodl. (1:0, 0:1, 0:0 – 1:0)
Branky: 14. Boedker, 62. R. VRBATA – 33. Ryder. Střely na branku: 33:31. Diváci: 16 604.

Los Angeles Kings – Calgary Flames 0:1 (0:0, 0:0, 0:1)
Branka: 45. Cammalleri. Střely na branku: 28:18. Diváci: 18 118.

Zdroj fotografie: nhl.com