7:04 am - Pondělí Červenec 16, 2018

NHL: Veterán Selänne vstřelil svůj 656. gól, zazářil Michálek

PITTSBURGH – Teemu Selänne vylepšil svůj účet vstřelených gólů v zámořské NHL na 656 branek. Finský hokejový veterán rozhodl o vítězství svého Anaheimu na ledě Pittsburgu.

Teemu Selänne

Jednačtyřicetiletý Selänne, který byl vyhlášen první hvězdou zápasu proti Tučňákům, drží spolu s Brendanem Shanahanem 12. místo v historické tabulce střelců soutěže.

Čeští hokejisté byli hodně vidět v duelu utkání Floridy s Ottawou. V dresu domácíh Panthers si asistenci u gólu Bergenheima připsal Tomáš Fleischman, ovšem k bodovému zisku to nestačilo. Florida sice svého soupeře zasypala hned 44 střelami, ale v síti skončily jen dva pokusy.

To Ottawa byla daleko produktivnější a zasloužili se o to i Milan Michálek s Filipem Kubou. Michálek nejprve asistoval u gólu Butlera a v úvodu třetí třetiny skóroval sám. Český útočník by vyhlášen třetí hvězdou utkání.

Obránce Kuba pak pět minut před koncem zpečetil vítězství Senators 6:2. Největší hvězdou utkání se stal gólman Ottawy Craig Anderson, kerý si připsal 42 úspěšných zákroků.

NHL – výsledky z noci na čtvrtek:

Pittsburgh Penguins – Anaheim Ducks 1:2 (1:0, 0:1, 0:1)
Branky: 7. J. Staal – 40. Perry, 48. Selänne. Střely na branku: 26:29. Diváci: 18 482.

Florida Panthers – Ottawa Senators 2:6 (1:1, 0:3, 1:2)
Branky: 12. Matthias, 45. Bergenheim (FLEISCHMANN) – 6. O’Brien, 26. Daugavinš, 28. Butler (M. MICHÁLEK), 35. Alfredsson, 42. M. MICHÁLEK, 55. KUBA. Střely na branku: 44:31. Diváci: 14 038.

Montreal Canadiens – Boston Bruins 3:4 po sam. nájezdech (0:1, 1:2, 2:0 – 0:0)
Branky: 22. Darche, 44. Pacioretty, 52. Cole – 18. Ference, 26. Pouliot, 35. Bergeron, rozh. nájezd Seguin. Střely na branku: 29:35. Diváci: 21 273.

Edmonton Oilers – Toronto Maple Leafs 3:4 po prodl. (1:2, 1:0, 1:1 – 0:1)
Branky: 3. Eager, 29. Hall, 56. Eberle – 1. Lupul, 2. Lombardi, 47. Gardiner, 62. Connolly. Střely na branku: 32:26. Diváci: 16 839.

Vancouver Canucks – Colorado Avalanche 3:1 (1:0, 0:1, 2:0)
Branky: 1. Booth, 54. Hansen, 59. Burrows – 31. Johnson (HEJDUK). Střely na branku: 31:30. Diváci: 18 890.

Zdroj fotografie: flickr.com/MrTMam

Filed in: Hokej, Sport