6:53 am - Pátek Duben 20, 2018

NHL: Michálek dvěma góly vyhnal Vokouna z branky

OTTAWA – Hokejista Milan Michálek pomohl dvěma góly k výhře Ottawy v utkání zámořské NHL nad Washingtonem 5:2 a byl vyhlášen první hvězdou zápasu. Český útočník se podílel na tom, že český gólman Capitals Tomáš Vokoun ve druhém utkání za sebou předčasně střídal. Informuje o tom server NHL.com.

Milan Michálek

Michálek se poprvé do statistik zapsal už po deseti odehraných minutách, když asistoval u úvodního gólu utkání, o který se postaral Karlsson. O pět minut později se český útočník gólově prosadil sám, když překonal Vokouna střelou přes stínícího obránce.

V úvodu druhé třetiny se rodák z Jindřichova Hradce prosadil podruhé, trefou v přesilové hře zvýšil na 3:0 pro Senators a připsal si už svůj 27. gól v probíhající sezoně NHL. Michálek je druhým nejlepším střelcem mezi českými hokejisty, o tři branky více má na kontě jen Radim Vrbata z Phoenixu.

Vokoun přenechal své místo v brance Capitals ve 33. minutě po čtvrtém inkasovaném gólu svému krajanovi Michalu Neuvirthovi, který si připsal 14 úspěšných zákroků. Pátý gól Ottawy padl do prázdné branky Washingtonu při závěrečné hře bez brankáře.

NHL – výsledky z noci na čtvrtek:

Ottawa – Washington 5:2 (2:0, 2:0, 1:2)
Branky: 15. a 24. M. Michálek, 10. Karlsson (M. Michálek), 33. Phillips, 59. Foligno – 43. Carlson, 50. Perreault.

Colorado – Los Angeles 4:1 (3:0, 1:0, 0:1)
Branky: 14. a 33. Stastny, 8. Olver, 18. McClement – 45. Brown.

St. Louis – Boston 2:4 (2:3, 0:0, 0:1)
Branky: 8. Stewart, 13. Reaves – 3. a 50. Marchand, 7. Lucic, 20. Kelly.

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ / Petr Hašek
Zdroj fotografie: flickr.com/Dan4th

Filed in: Hokej, Sport