1:29 am - Pondělí Listopad 20, 2017

NHL: Veteráni Hejda s Hejdukem táhnou Colorado do play off

NEW YORK , PRAHA – Češi Jan Hejda a Milan Hejduk byli ústředními postavami vítězství  Colorada nad Anaheimem v poměru 4:1. Prvně jmenovaný přispěl k triumfu dvěma asistencemi, kapitán „Lavin“ si připsal do statistik jednu přihrávku.

Milan Hejduk

Pro Colorado to bylo čtvrté vítězství v řadě, celkově sedmé z posledních deseti duelů a ve vyrovnané tabulce Západní konference se posunulo již na deváté místo. Navíc se stejným bodovým ziskem jaký má Dallas na osmé, poslední postupové pozici do play off.

Avalanche rozhodli o svém vítězství v úvodu třetí třetiny, kterou nakonec vyhráli 3:0. Rozdílový gól na 2:1 vstřelil už po 37 sekundách závěrečné části hry Ryan O’Reilly, za další dvě minuty zvýšil na 3:1 Matt Duchene.

Trenér Joe Sacco mohl tak po zápase své svěřence pochválit. „Dostali jsme se do fáze, kdy nám všechno vychází. Líbí se mi, jakým způsobem teď hrajeme. Jak se mužstvo stmelilo, v každé ze čtyř řad funguje ta správná chemie stejně jako v celé kabině,“ všiml si Sacco.

„Ale nesmíme polevit, dál musíme šlapat na plyn. Konference je vyrovnaná a bude rozhodovat každý ze zbývajících osmnácti zápasů,“ dodal následně se zdviženým prstem bývalý špičkový defenzivní útočník ligy Sacco.

Pavelcovi se tentokrát nedařilo

Pozici v tabulce Východní konference si naopak nevylepšil Winnipeg, jenž s Ondřejem Pavelcem v brance podlehl 3:5 Edmontonu, druhému nejhoršímu týmu v celé NHL. Po jedné asistenci si v dresu vítězů připsali Aleš Hemský a Ladislav Šmíd.

Jets, kteří tak zůstávají na osmé příčce Východní konference s bodovým náskokem před Washigtonem (ten má však tři zápasy k dobru), přitom vedli po dvou třetinách 2:1. V třetím dějství ale Pavelec inkasoval z devíti střel čtyři góly, přičemž Oilers otočili skóre hned v úvodu dvěma trefami v rozmezí pouhých 35 sekund.

Winnipeg poprvé po šesti zápasech nezískal ani bod, zatímco Edmonton vyhrál teprve devátý zápas v sezoně na hřišti soupeře. „Uvědomujeme si, že jsme domácím sebrali dva důležité body,“ prohlásila po zápase jedna z mladých pušek Edmontonu Taylor Hall.

Zápas, který připomínal spíše šachovou partii, sehráli divizní rivalové New York Rangers a New Jersey Devils. Ani jeden z týmů za celé utkání nevystřelil více než patnáctkrát (15:13) a souboj obran nakonec rozhodl jediný gól. V 17. minutě jej vstřelil Carl Hagelin, další pak přidal až do prázdné branky při power play Ďáblů Ryan Callahan a Rangers vyhráli 2:0.

• Noční výsledky:

NY Rangers – New Jersey 2:0 (1:0, 0:0, 1:0)
Branky: 17. Hagelin, 59. Callahan. Střely na branku: 15:13. Diváci: 18.200.

Nashville – Los Angeles 2:1 (1:0, 1:0, 0:1)
Branky: 19. Josi, 24. Hornqvist – 57. Brown. Střely na branku: 28:31. Diváci: 15.665.

Calgary – St. Louis 1:3 (1:2, 0:1, 0:0)
Branky: 6. Glencross – 20. a 27. Arnott, 15. Backes. Střely na branku: 21:24. Diváci: 19.289.

Colorado – Anaheim 4:1 (1:0, 0:1, 3:0)
Branky: 10. McLeod (Hejda), 41. O’Reilly, 43. Duchene (Hejduk), 55. McClement (Hejda) – 39. Ryan. Střely na branku: 23:28. Diváci: 15.133.

Winnipeg – Edmonton 3:5 (0:0, 2:1, 1:4)
Branky: 36. Wellwood, 40. Burmistrov, 59. Antropov – 39. Whitney, 42. Jones (Hemský), 43. Petrell, 50. Hall, 58. Eberle (Šmíd). Ondřej Pavelec odchytal za Winnipeg 58 minut, z 25 střel inkasoval 5 gólů a úspěšnost zásahů měl 80 procent. Střely na branku: 32:25. Diváci: 15.004.

Filed in: Hokej, Sport