7:33 pm - Sobota Březen 17, 2018

Nejvýhodnější výkup mědi a kabelů v Brně

Kde v Brně výhodně zpeněžit měděný odpad a měděné kabely? V Brně působí několik firem, které se zabývají výkupem měděných kabelů a kusové mědi a rovněž mosazných a bronzových slitin. Výkupní ceny měděného drátu se pohybují přibližně v rozmezí od 105 do 130 Kč za 1 kg, záleží na tom, zda jde o drát nový, starý, pocínovaný, lakovaný anebo v textilii. Měděné plechy se oceňují zhruba za 120 Kč na 1 kg a měděné karmy a chladiče bez obsahu železa a měděných slitin kolem 100 Kč / kg. Měděné kabely bez koncovek se vykupují přibližně za 40 Kč/kg. Bronzové slitiny zpeněžíte odhadem od 70 do 100 Kč za 1 kg a mosaz od 50 do 80 Kč/kg.

Největší a také nejznámější firmou pro výkup mědi Brno a jiných drahých kovů je SD Kovošrot s.r.o. Firma vykupuje a také zpracovává kovový odpad tzn. barevné kovy i odpad z oceli a litiny. Mimo jiné také ekologicky likvidují autovraky. Další velká firma je Kovokom šrot s.r.o., jejíž provozovna sídlí v městské části Černovice, na Wainerově náměstí. Vykupují se zde výhodně měd, slitiny mědi, hliník, ostatní drahé kovy a ocelový šrot.

Můžete se také vydat do firmy Bořivoj Šidlo. Ta vykupuje všechny barevné kovy, to znamená mosaz, měď, bronz, zinek, hliník, nikl, olovo a technické stříbro. Můžete se zbavit kovových třísek a špon a pochopitelně se zde provádí výkup kabelů, jak měděných, tak i hliníkových.

Ve Strážní ulici sídlí další firma, která vykupuje barevné kovy a také železný šrot. Firma Roman Mareš vykupuje kromě barevných kovů i staré pletivo, ocelové trubky, vrata a další objemný odpad. Na

Křižíkově ulici v Brně – Králově poli najdete větší areál pro výkup barevných kovů a železného šrotu. Jedná se o firmu REVAP s.r.o.

Na výkup elektrorozvodné mědi a veškerého kabelového odpadu se specializuje firma TRIMETAL s.r.o. Vykupují odpad od právnických a fyzických podnikajících osob a rovněž provozují průmyslovou recyklaci těchto odpadů.

Filed in: Brno, Regiony a obce

Comments are closed.