10:34 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Nechtělo se mu do banky, tak pětkrát nahlásil bombu

PRAHA – Netradičním způsobem se chtěl vyhnout zaplacení svého dluhu pětadvacetiletý muž ze Slovenska. Aby nemusel svému známému předat dlužných osmdesát tisíc, pokaždé když spolu šla dvojice pro peníze do banky, muž na chvíli odběhl a zavolal na linku 112, že je v bance bomba.

Tento kousek zopakoval celkem třikrát, než ho pražští kriminalisté dopadli. Poprvé volal 23. prosince, podruhé 29. prosince a naposledy 30. prosince. Tehdy nahlásil uložení bomb ve třech pobočkách banky na Černém Mostě a aby to nebylo tak snadné, tak volal na linku 112 celkem třikrát, a to v devět, v jedenáct a ve dvanáct hodin.

Cena policejních výjezdů – přes sto tisíc

Policisté tak museli celkem jedenáctkrát evakuovat všechny osoby, pokaždé museli přivolat pyrotechnika ke kontrole celého objektu. „Naštěstí se vždy jednalo o planý poplach, ale muž zaměstnal desítky lidí na několik hodin a cena zbytečných výjezdů se vyšplhala na více než sto tisíc korun,“ upřesnila policejní mluvčí Eva Kropáčová.

Pětadvacetiletého muže, kterému se nechtělo vracet peníze jeho známému, kriminalisté na Nový rok večer dopadli. Za šíření poplašné zprávy mu hrozí až pět let vězení.

Zdroj fotografie: policie.cz

Filed in: Kraj hl.m. Praha

Comments are closed.