7:13 pm - Úterý Říjen 23, 2018

Na Vysočině trvá kalamita, kraj povolal vyprošťovací tank

VYSOČINA/ŽĎÁRSKO – Na žádost ředitelství Krajské správy a údržby silnic vyhlásil ve čtvrtek ráno hejtman Kraje Vysočina Jiří Běhounek (ČSSD) kalamitní stav v okrese Žďár nad Sázavou. Na Vysočinu míří speciální technika z Hlučína. Agentuře Media Press Servis/ROL.CZ to řekl Libor Joukl, náměstek hejtmana Kraje Vysočina

Ilustrační foto

Nejvážnější je situace v okrese Žďár nad Sázavou a v okrese Jihlava. Krajští hasiči požádali o nasazení speciální vyprošťovací techniky z Hlučína. Za několik hodin dorazí na Vysočinu dvě Tatry, vyprošťovací tank a speciální vyprošťovací vozidlo. „Budou nasazeny nejprve na silnici I/38 mezi Jihlavou a Havlíčkovým Brodem, kde stojí kamiony už déle než 12 hodin,“ uvedl Joukl s tím, že středeční údržba přišla silničáře na osm milionů korun. „Nasazená je veškerá technika a povolali jsme též externí výpomoc. Oproti normálnímu stavu je na silnicích asi o 150 traktorů víc,“ uvedl Libor Joukl.

Ve sněhu uvízl polský kamion

Dopravní komplikaci u obce Divišov řeší Policie ČR a silničáři. Na I/19 tam uvízl polský kamion. Průjezd je možný s velkou opatrností jen pro osobní automobily a pouze v jednom směru. V případě nutnosti má zdravotnická záchranná služba k dispozici obojživelné vozidlo.

Neprůjezdná zůstává vlaková trať mezi Bystřicí nad Pernštejnem a Novým Městem na Moravě. Je zajištěná náhradní autobusová doprava, ale ta je závislá na sjízdnosti silnic. Potíže trvají i na trati Kostelec – Telč – Slavonice na jihu kraje.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/ Michal Vogl

Zdroj fotografieArchiv ROL  

      
Související články:
http://www.regiononline.cz/2012/02/16/horska-sluzba-varuje/
http://www.regiononline.cz/2012/02/16/snehove-zaveje/
http://www.regiononline.cz/2012/02/16/snehova-kalamita/
http://www.regiononline.cz/2012/02/16/hranicni-prechod-v-harrachove/
http://www.regiononline.cz/2012/02/16/lide-uvizli-v-zavejich/
http://www.regiononline.cz/2012/02/16/vlaky-mezi-boleslavi-a-melnikem-stoji-kvuli-snehu/

Filed in: Kraj Vysočina

Comments are closed.