10:28 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Na francouzského prezidenta chce kandidovat fotbalista Eric Cantona

FOTO: Erik Cantona, Zdroj: MediafaxPAŘÍŽ – Nečekaný vývoj nabraly události okolo francouzských prezidentských voleb. Na post prezidenta se chystá kandidovat někdejší věhlasný fotbalista Eric Cantona. 

Bývalý klíčový hráč anglického klubu Manchester United Erik Cantona již písemně požádal starosty francouzských měst, aby podpořili jeho kandidaturu. K registraci k letošním dubnovým volbám potřebuje sehnat podpisy 500 volených představitelů.

Cantona, v rozhovoru pro deník Libération řekl, že jako prezident by chtěl zlepšit bytové podmínky Francouzů. „Musím něco dělat, protože lidé chtějí, abych se angažoval,“ tvrdí v rozhovoru.

V politice zatím spíš než úspěch nezaznamenal posměšky. Francouzi nechali bez povšimnutí jeho výzvu z roku 2010, aby vybrali peníze z bank, a tak finanční ústavy potrestali za to, že způsobily finanční krizi. Bankéři a politici označili jeho prohlášení za „naivní“ a „neodpovědné“.

Cantonovy šance ve volbách jsou mizivé. Za jejich favority jsou pokládáni socialista Francois Hollande a obhájce prezidentství, konzervativec Nicolas Sarkozy.

Zdroj: Mediafax
Zdroj fotografie: Mediafax

Filed in: Evropa, Francie

Comments are closed.