7:49 pm - Pondělí Říjen 15, 2018

Pátrat po vrahovi může na výstavě každý návštěvník

PRAHA –  Nechat se vtáhnout do děje seriálu Četnické humoresky, který dokázal diváky  vtáhnout do  humorných i  dramatických okamžiků první republiky, mohou návštěvníci výstavy v Muzeu Policie ČR v Praze. Tam začíná 17. ledna výstava Četnické humoresky. 

Na výstavě návštěvníci uvidí devět prvorepublikových scén ze seriálu Četnické humoresky. Například četnickou stanici, pánskou pracovnu, jídelnu, obchod s módními doplňky, kuchyni, lékařskou ambulanci a další.

Součástí výstavy je detektivní příběh „Vražda továrníka Skalského“, který je formou výslechů a indicií zakomponovaný do celé výstavy. Návštěvníci se mohou stát asistenty četníků a pokusit se během prohlídky vypátrat vraha.

V období první republiky, v letech 1918 až 1938  působily četnické složky po celém Československu. Z tohoto období je vytvořená ucelená expozice, kterou doplňuje různé dokumenty, dobové fotografie, četnické i policejní uniformy, ale také nejrůznější zbraně a vojenské technika.

Jedna ze scén je věnována rovněž Státní bezpečnosti a Pohraniční stráži, které byly hlavními represivními složkami státu v poválečné době. Opomenuty nebudou ani složky v současné době fungujícího ntegrovaného záchranného systému.

Výstava potrvá od 17. ledna do 11. března. Vstupné je 30 korun, pro studenty, děti a seniory pak 10 korun. Otevřeno je kromě pondělí vždy od deseti hodin dopoledne do pěti hodin odpoledne.

Zdroj: www.muzeumpolicie.cz

Zdroj fotografie: patracka.cz

Filed in: Kultura

Comments are closed.