9:11 am - Pondělí Prosinec 17, 2018

Soutěž družstev na MS v letech vyhráli Rakušané, Češi šestí

VIKERSUND – Čeští skokané na lyžích ve složení Roman Koudelka, Jakub Janda, Jan Matura a Lukáš Hlava obsadili na mistrovství světa v letech šesté místo. Zlatý hattrick v Norsku završilo rakouské kvarteto Thomas Morgenstern, Martin Koch, Andreas Kofler a Gregor Schlierenzauer.

Roman Koudelka

Rakouští skokané vládnou týmům v soutěži v letech na velkých akcích už od olympijských her v Turíně 2006. Během této série vyhráli i MS před čtyřmi lety v Oberstdorfu a předloni v Planici. U všech titulů byl jako jediný Morgenstern, který tentokrát překvapivě zastínil třetího muže z individuálního sobotního závodu Martina Kocha.

„Je pokaždé úžasné dosáhnout úspěchu jako tým, hrozně moc nás to stmeluje,“ prohlásil Morgenstern poté, co poslední z jeho kolegů Koch s klidem přeletěl dvousetmetrovou hranici potřebnou k pojištění titulu. Na druhé pozici se překvapivě umístili Němci, pro které to byl nejlepší výsledek v týmové soutěži na MS v letech v historii, třetí skončili Slovinci.

Nejlepší z českých skokanů byl podle očekávání Roman Koudelka, který v prvním kole předvedl let 224,5 metru, ve druhém přidal další dva metry a dvakrát si tak vylepšil osobní rekord. Na český rekord Antonína Hájka z předloňské Planice, 236 metrů, mu ale ještě devět a půl metru sházelo.

Češi mohli pomýšlet i na lepší umístění, kvůli nepovedeným letům Jana Matury (168 a 192,5 metru) a druhému Lukáše Hlavy (164,5 metru) se museli spokojit s konečným šestým místem. Od bronzových Slovinců je dělilo 128 bodů.

Koudelka a spol., kterého dnes podpořil překvapivě skvěle létající Jakub Janda (208 a 202 metrů), za sebou nechali ale Japonce se skvělým Daiki Item, Finy a také trápící se Poláky. Přes první kolo se nedostali Kazaši a Rusové. Zklamáním skončil závod družstev pro domácí Nory, kteří obsadili čtvrté místo. Selhal především lídr SP Anders Badal.

Výsledky na MS v letech – soutěž družstev:
1. Rakousko (Morgenstern, Kofler, Schlierenzauer, Koch) 1648,4 b., 2. Německo (Wank, Freitag, Mechler, Freund) 1625,2, 3. Slovinsko (Damjan, Tepeš, Šinkovec, Kranjec) 1580,4, 4. Norsko 1542,2, 5. Japonsko 1472,9, 6. ČR (Koudelka, Janda, Matura, Hlava) 1452,1.

Zdroj foto: repro youtube.com

Filed in: Sport, Zimní sporty

Comments are closed.