2:46 am - Sobota Říjen 20, 2018

V kauze Mostecké uhelné se objevily nové důkazy

PRAHA – V kauze Mostecké uhelné společnosti (MUS) se objevily nové skutečnosti. V dnešním nedělním pořadu České televize Otázky Václava Moravce to sdělil šéf Vrchního státního zastupitelství v Praze Stanislav Mečl.

Podle Mečla by na jejich základě mohl být znovu otevřený spis kauzy ve Švýcarsku. Mohl by se tedy znovu dostat do fáze prověřování, byť už je u švýcarského soudu.

Dokazování probíhá podle Mečla v České republice, ale ta může výsledky signalizovat švýcarské straně.

„Je velmi pravděpodobné, že švýcarská strana projeví zájem o důkazy, které byly u nás zjištěny, a to může vést i k takovému závěru, že věc bude vrácena,“ vysvětlil v pořadu Mečl s tím, že důkazy jsou opravdu závažné.

 „Uděláme maximum pro to, aby ta věc byla skutečně objasněna, a to v rozsahu, který je nezbytný. A pokud budeme mít dostatek důkazů, potom nepochybně padnou obvinění,“ konstatoval Mečl. Dodal, že paralelně probíhá i vyšetřování prodeje Škody Plzeň.

Na účtech je přes 12 miliard

Švýcarsko zablokovalo na účtech přes 12 miliard korun, které tam mohly být při privatizaci Mostecké uhelné nelegálně vyvedeny. MUS byla zprivatizována svým managementem koncem devadesátých let. Existuje podezření, že manažeři firmy v roce 1998 společnost ovládli prostřednictvím peněz, které předtím nezákonně odčerpali přímo ze samotné MUS.

Zdroj fotografie: sxc.hu

Filed in: Česko, Právo

Comments are closed.