10:26 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Nový operátor by mohl udělat průvan v cenách za telefonování

PRAHA – Připravovaná aukce frekvencí pro mobilní operátory je nadějí pro uživatele. Je totiž možné, že na trh vstoupí nový provozovatel a rozhýbá stojaté vody cen za mobilní služby u nás. V to doufá i poslanec Věcí veřejných Radim Vysloužil, který to uvádí v tiskové zprávě.

Radim Vysloužil

Nový provozovatel rozhýbe vody mobilních operátorů, říká Vysloužil

„Díky oligopolu (oligopol je taková tržní struktura na straně nabídky, kdy v oboru existuje jen velmi málo výrobních firem; ty potom stanovují samy ceny a směr vývoje celého odvětví), který v Česku vládne, každý z nás platí měsíčně za telefon šestinásobek toho, co zaplatí například Francouz,“ vysvětlil poslanec Radim Vysloužil (VV) v tiskové zprávě zaslané RegionOnline.cz.

„Právě ve Francii se trh otřásl, když nový operátor přišel s neomezenou nabídkou telefonování za měsíční paušál v přepočtu za pět set korun.“ Jak uvádějí média, stejná služba stojí v Česku až 3000 korun. Operátoři ale tvrdí, že to tak není a služby v Česku jsou levnější než jinde.

„Je to důsledek oligopolu pouhých tří firem, které nemají potřebu si konkurovat. Náš trh si rozdělili tři operátoři, kteří zneužívají situace, poskytují drahé volání a my všichni jen platíme. Nový operátor je možný způsob jak na českém trhu jak udělat průvan v cenách mobilních služeb. Je nepochybné, že současný stav je výsledkem nevšímavosti Českého telekomunikačního úřadu. Tento stav jde na jeho bedra, doplácíme na to však všichni,“ dodal Vysloužil.

Zdroj foto: www.veciverejne.cz

Filed in: TZ Politika

Comments are closed.