2:19 am - Úterý Říjen 16, 2018

Nové Veselí podpoří Miloše Zemana do prezidentské kandidatury

NOVÉ VESELÍ – Obyvatelé Nového Veselí na Vysočině, kde žije expremiér Miloš Zeman, jsou ve většině připraveni podpořit ho v jeho kandidatuře na prezidenta. I případný potřebný podpis na arch pro získání dostatečného množství podpisů, je ochoten připojit také starosta Zdeněk Křivánek (NK).  Píše o tom agentura Media Press Servis/ROL.CZ

Miloš Zeman

Zemanova Strana práv občanů-Zemanovci (SPO-Z) oznámila, že začne se sběrem potřebných podpisů pro Zemanovu kandidaturu.

Zeman je oblíbený

„Lidé tu mají pana Zemana rádi, on se ke všem chová vždy hezky a celá léta, co zde žije, i předtím, když sem jezdil výslovně jen na chalupu, vždy byl jedním z nich. Pokud bude potřeba připojit i nějaký podpis na arch, aby mohl být Miloš Zeman kandidátem na prezidenta, jsem ochoten jej připojit také  já,“ uvedl starosta Křivánek.

Expremiér Miloš Zeman má sice trvalé bydliště v Praze na Vyšehradě, ale častěji pobývá na Vysočině. V zimě jezdí na běžkách, od jara do podzimu na kole, v létě se rád plaví na nedalekém rybníku za svou chalupou na člunu.

Občas mohou před zámečkem, kde obývá dvoupokojový byt,  místní vidět vzácnou návštěvu. Jezdí za ním řada osobností, především z politické scény. Občas se zde ukáže i prezident Václav Klaus.

Podporu má i v okolních obcích

Podporu má bývalý premiér a předseda ČSSD Zeman nejen v Novém Veselí, ale i okolních obcích a třeba také v sídle kraje Vysočina, v Jihlavě.

„Vím, že ho tam mají lidé rádi a dokonce u nás ve Veselí má jeho Strana práv občanů-Zemanovci (SPO-Z) poměrně silnou buňku. Je tam i mnoho mladých lidí. Takže pan Zeman se o přízeň rozhodně obávat nemusí,“ dodal Zdeněk Křivánek.

Z Hradu odjel

Miloš Zeman kandidoval na prezidenta před devíti lety. Tehdy jeho volba neprošla a byla okolo ní celá řada nejasností. Zemana to tehdy urazilo a z Hradu, kde se volba konala, odjel znechucen právě na Vysočinu.

Nyní, jak se ukazuje, může získat podporu i od členů své dávné mateřské strany ČSSD. “Mezi řadovými členy naší strany, se kterými o tom mluvím v Kladně i v Praze, má Miloš Zeman zcela jistě podporu,” prozradila místopředsedkyně ČSSD Marie Benešová.

Oficiálně však vedení strany preferuje spíš ekonoma Jana Švejnara. Expremiéra Zemana může ale podpořit i jeho dávný přítel, později sok, Jiří Paroubek (LEV-21). Kromě toho může při samotných volbách Miloše Zemana podpořit řada voličů napříč politickým spektrem.

Zdroj textu: Media Press Servis/ROL.CZ/René Kekely

Zdroj foto: René Kekely

Filed in: Kraj Vysočina

Comments are closed.