2:06 am - Neděle Říjen 21, 2018

Emmons ukázala před olympiádou formu, na ME vystřílela stříbro

VIERUMÄKI – Česká puškařská hvězda Kateřina Emmons získala na evropském šampionátu ve Finsku stříbrnou medaili ve střelbě ze vzduchových zbraní. Držitelka kompletní sady olympijských medailí nestačila pouze na Němku Sonju Pfeilschifterovou.

Kateřina Emmons

Čtyři roky čekala na velké akci na medaili, dočkala se až na chladném severu. Ve finském Vierumäki vybojovala ve své excelentní disciplíně Kateřina Emmons evropské stříbro a připomněla se konkurenci před srpnovými olympijskými hrami.

Osmadvacetiletá české střelkyně přidala ve Finsku ke dvěma zlatým a jedné bronzové medaili již třetí stříbro. Emmons, která sbírala cenné kovy již pod dívčím jménem Kůrková, prošla do finále na druhém děleném místě s 398 body.

Třetím nejlepším nástřelem 104,2 bodu udržela tuto pozici i po finálovém kole, s vítěznou Němkou Pfeilschifterovou prohrála Emmons o šest desetin bodu, před třetí Andreou Arsovičovou ze Srbska měla náskok osmi desetin.

Navzdory skvělému výkonu české střelecké hvězdy nedosáhly puškařky ze srdce Evropy na medaile v týmové soutěži. K bronzovým Francouzkám chyběly triu Kateřina Emmons, Adéla Sýkorová a Klára Bartošová dva body.

Šampionát vyvrcholí v neděli vzduchovkou mužů a pistolí žen i s medailovou nadějí Lenkou Maruškovou.

Zdroj foto: www.en.beijing2008.cn

Filed in: LOH 2012, Sport

Comments are closed.