2:25 pm - Středa Říjen 17, 2018

Martin Maxa by mohl kandidovat do Senátu

LITVÍNOV – Zpěvák Martin Maxa by mohl být jedním z kandidátů do Senátu za Věci veřejné. Deník Insider ve svém středečním vydání píše, že o Maxovi VV vážně uvažují jako o svém kandidátovi na chomutovského senátora.

To, že se o padesátiletém umělci a podnikateli uvažuje jako o žhavém kandidátovi do Senátu, potvrdil jak severočeský poslanec za VV David Kádner, tak samotný autor mnoha písní, zpěvák Maxa, který se v posledních letech pohyboval spíš na volebních mítincích KSČM. Sám Martin Maxa, vlastním jménem Ivan Varga to ovšem označil za čistou komerční záležitost.

Nic zatím není jisté

„Jednání jsou na začátku, zatím není nic oficiálního,“ řekl David Kádner s tím, že Maxovu kandidaturu má do tří týdnů definitivně potvrdit krajské vedení Věcí veřejných v Ústeckém kraji.

Sám zpěvák ale nabídku nevyloučil. Už v roce 2006 usiloval o místo senátora jako kandidát Jany Bobošíkové a její tehdejší strany Politika 21. „S Milanem Šťovíčkem, poslancem VV z Litvínova jsem o tom hovořil, ale zatím více říct nemohu, uvidíme,“ uvedl Maxa.

Právě se Šťovíčkem, který je starostou Litvínova, kde zpěvák žije, jsou letití přátelé. Proto má prý zpěvák ke straně, jenž by se podle posledních průzkumů do sněmovny nedostala, blízko.

Zdroj fotografie: Archiv M. Maxy

Filed in: Regiony a obce, Ústecký kraj

Comments are closed.