12:49 pm - Pátek Červenec 20, 2018

KOMENTÁŘ – Kdo si udělal čas a sledoval nedělní zápas anglické fotbalové Premier League mezi Manchesterem City a Tottenhamem, rozhodně nelitoval. Infarktový závěr tohoto utkání by dokonale zapadl do nějakého Shakespearova dramatu.

Etihad Stadium

První poločas duelu 22. kola nejvyšší anglické soutěže mnoho zajímavých momentů nenabídl, zato ten druhý se zajímavými situacemi jen hemžil. Navíc přinesl čtyři branky.

První dvě padly do sítě Tottenhamu. V rozmezí pouhých tří minut překonali čtyřicetiletého gólmana Friedela po rozdílných gólech Nasri a Lescott. Zatímco francouzský štírek po dokonalé přihrávce spoluhráče Silvy zakončil krásnou a moderní fotbalovou akci, tak Lescott míč za čáru doslova dotlačil svou buldočí zarputilostí.

Jenže. Neuběhla ani minuta a po chybě v defenzivě snížil kanonýr „Kohoutů“ Defoe a v 65. minutě dokonce srovnal na 2:2 krásnou střelou z první Bale. Gólman Citizens Hart si vlastně pořádně nezachytal a dvakrát musel vylovit míč ze své sítě.

Chyběly centimetry

Nicméně to ještě nebylo takřka nic proti tomu, co se odehrálo v nastaveném čase. Ve třetí přidané minutě totiž opět hrubě chybovala v rozehrávce defenziva Manchesteru, rychlonohý Bale se přehnal kolem svého strážce a poslal před branku přihrávku na osamoceného Defoa. Ten se ve skluzu snažil míč dostat do sítě, ovšem chyběly centimetry.

Nejen samotní hráči, ale fanoušci a také kouč Redknapp jen smutně schovali tvář do dlaní. Nicméně ještě netušili, co si na ně osud přichystal o chvíli později. Místo toho, aby obránce Assou-Ekotto podržel míč a snažil se ho konstruktivně rozehrát, tak ho jen bezhlavě poslal na polovinu Citizens. Domácí okamžitě nakopli míč zpátky a po důrazném souboji se dostal k zakončení na hranici pokutového území Balotelli, kterému faulem zabránil zakončit stoper Kaboul. Penalta!

Balotelli zachoval chladnou hlavu

Sudí Webb neváhal a ukázal na značku pokutového kopu. K exekuci se postavil – navzdory nepsanému pravidlu – sám postižený Balotelli a penaltu v 95. minutě i ve svém nízkém věku proměnil s přehledem ostříleného mazáka. 3:2! Tottenham mohl získat tři body, nakonec ale pojede domů do Londýna s prázdnou.

Na tomto místě by se dalo použít slavné tvrzení legendárního fotbalisty a kouče Tomáše Pospíchala, že fotbal opravdu nemá logiku.

SESTŘIH ZÁPASU MANCHESTERU CITY S TOTTENHAMEM (3:2)

Zdroj fotgrafie: flickr.com/psgmag.net

Filed in: Fotbal