12:13 pm - Středa Říjen 17, 2018

Lyžařka se vážně zranila v Krušných horách

KRUŠNÉ HORY – K vážnému zranění lyžařky došlo ve čtvrtek dopoledne v Krušných horách. Ve sjezdovém areálu Bouřňák vyjela mimo trať a po pádu utrpěla několik těžkých zranění. Informoval o tom Miroslav Güttner, náčelník Horské služby (HS) ČR pro oblast Krušné hory.

„Zda do někoho či něčeho narazila, není jasné, faktem je, že v plné rychlosti opustila dráhu a vylétla pod vlek,“ uvedl Güttner.

Na místo ihned vyjel jeden ze  záchranářů se zdravotnickým vybavením a s transportními kanadskými saněmi, protože zraněná ležela v prudkém svahu. Druhý člen HS zatím po konzultaci s pracovníky Rychlé zdravotnické pomoci jel k obci Mikulov.

Záchranář, který se vydal ke zraněné, mezitím zjistil, že žena si stěžuje na bolesti v zádech a v pánvi. Rovněž vše nasvědčovalo tomu, že lyžařka utrpěla zlomeninu ve spodině lebeční, a to i přesto, že měla přilbu. Člen HS jí proto po základním ošetření nasadil krční límec, umístil jí do vakuové matrace a na saních jí šetrně odvezl k místu přistání vrtulníku.

Posádka LZS pak zraněnou transportovala k dalšímu ošetření do nemocnice v Ústí.

„Znovu upozorňuji na to, že v Krušných horách je nyní na sjezdových tratích po oblevě zmrzlá a velmi tvrdá spodní vrstva, na které leží mokrý sníh. To svádí k rychlé jízdě, ale vzhledem k povrchu je jakékoliv nedodržení pravidel bezpečného pohybu na sjezdovkách maximální hazard se zdravím,“ varoval Güttner.

Zdroj textu: MDPS/ROL.1

Foto: Nataša V. Šmatová

Filed in: Česko

Comments are closed.