10:25 am - Pondělí Říjen 22, 2018

O Lutonského měla zájem Sparta, záložník nakonec zůstal ve Zbrojovce

BRNO – Umění mladého fotbalového záložníka Milana Lutonského z brněnské Zbrojovky neuniklo pražské Spartě, která jej po příchodu nového generálního sportovního manažera Jaroslava Hřebíka chtěla získat. Talentovaný hráč se nakonec rozhodl zůstat na Moravě, Zbrojovka to oznámila v úterý na internetových stránkách.

Milan Lutovský v dresu Zbrojovky

Osmnáctiletý Lutonský na podzim skvěle zvládl přechod z dorostu do třetiligové juniorky, probojoval se do české reprezentační devatenáctky a nahlédl i do kabiny brněnského áčka, v níž by se měl na jaře zabydlet natrvalo.

“Když na sobě budu dál pracovat a plnit pokyny trenérů, myslím si, že šanci dostanu. Potom už bude jenom na mně, jak s ní naložím. V přípravě je to zatím docela náročné, přece jen dospělý fotbal je tvrdší a rychlejší, na což si musím stále zvykat. V osobních soubojích musím ještě určitě přidat,” uvedl levonohý záložník.

Zatím největší fotbalovou školou pro něj byl přípravný duel v německém Cottbusu. “Byla to pro mě velká zkušenost. Mohl jsem si otestovat úroveň německého fotbalu. Soupeř nás bohužel jasně přehrál, i když musím říct, že nula na našem kontě byla trochu nespravedlivá. Pár dobrých šancí jsme totiž měli,” vrací se k utkání s týmem druhé Bundesligy.

O Lutonského stál především Hřebík

Moc ovšem nechybělo a Lutonský už nemusel v Brně pokračovat. V zimě totiž projevila zájem o jeho služby Sparta Praha. “Skutečně se mi ozvali, jenže já už byl v té době domluvený se Zbrojovkou na prodloužení smlouvy. A myslím si, že je to tak pro mě lepší. Jak po fotbalové stránce, tak i po osobní, protože musím dokončit studium na sportovním gymnáziu v Botanické ulici. Zájem Sparty mě ale samozřejmě potěšil,” přiznává.

Za snahou letenského klubu stál jeho generální sportovní manažer Jaroslav Hřebík, jenž Lutonského zná z reprezentační devatenáctky. “Abych řekl pravdu, naše první setkání neproběhlo zrovna nejlépe. Když mě pan Hřebík poprvé povolal proti Chorvatsku, dostal jsem pořádný kartáč. Chce, aby mužstvo hrálo určitým stylem a pro mě to byl dost nezvyk, zatímco ostatní kluci už věděli, co po nich chce,” uvedl Lutonský.

“Pak mě ale trenér vzal na kvalifikaci do Izraele a tam se mi docela dařilo. Po zápase se Srbskem mě pan Hřebík dokonce pochválil. Snad poznal, že na sobě chci pracovat,” dodává osmnáctiletý talent.

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ
Zdroj fotografie: FC Zbrojovka Brno

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.