2:46 am - Sobota Říjen 20, 2018

Lupiči přepadli kamion s nákladem cigaret za statisíce korun

STŘEDOČESKÝ KRAJ –  Po skupince maskovaných mužů, kteří přepadli ve středu 4. ledna kolem šesté hodiny  ranní kamion plný cigaret, pátrají středočeští kriminalisté. Žádají o spolupráci veřejnost.

„Řidič  naložil v obci Chýně do nákladního vozidla Mercedes náklad cigaret a poté odjel. Kousek za obcí Chýně směrem na Chrášťany, poblíž skládky zeminy v blízkosti dálnice D5, přepadla vozidlo osádka světlé dodávky. Tři nebo čtyři muži maskovaní kuklami, z nichž jeden měl krátkou střelnou zbraň, donutili řidiče zastavit,“ informovala policejní mluvčí Soňa Budská.

Lupiči se zmocnili vozidla a odjeli s ním do nedalekých Jinočan. Tam v ulici Hlavní, na odstavné ploše u rybníka, přeložili zboží do dodávky tmavé barvy. „Nákladní vůz Mercedes převezli do obce Nučice, kde vozidlo zanechali u autobusové zastávky Pod Vinicí. Do jeho nákladního prostoru zavřeli i lehce zraněného řidiče, kterého předtím fyzicky napadli,“ doplnila policejní mluvčí. S lupem za statisíce korun lupiči zmizeli.

Kriminalisté pátrají po skupince zatím neznámých pachatelů a obracejí se na veřejnost se žádostí o pomoc při získání informací o pohybu a činnosti maskovaných mužů a přejezdů vozidel zejména za obcí Chýně, u rybníka v Jinočanech a u autobusové zastávky v Nučicích. „Jakékoliv informace mohou lidé volat na linku 158,“ upřesnila Soňa Budská.

 Policisty zajímá pohyb pachatelů ve středu 4. ledna v místech: 

  • 6.00 hodin – Lokalita za obcí Chýně směrem na Chrášťany poblíž skládky zeminy v blízkosti D5. Tam lupiči přepadli nákladní vozidlo.
  • 6.15 až 6.50 hodin – Jinočany u rybníka. Tam pachatelé překládali zboží
  • 6.55 až 12.00 hodin –  Nučice u autobusové zastávky Pod Vinicí. Tam odstavili kamion a uzavřeli řidiče do jeho nákladového prostoru.

 Zdroj fotografie: policie.cz

Filed in: Středočeský kraj

Comments are closed.