5:11 am - Pátek Říjen 19, 2018

Lupič přepadl nejspíš tři banky. Je na něj vypsaná odměna

PRAHA – Po lupiči, který vykradl v Praze tři pobočky jedné banky, pátrají pražští kriminalisté. Na dopadení pachatele vypsala banky vysokou odměnu.

Naposledy lupič přepadl pobočku banky  ve čtvrtek dne 29. prosince v ulici Jandova v Praze 9.  Přišel krátce před půl šestou večer a namířil si to rovnou k peněžní přepážce. Pokladní ohrožoval střelnou zbraní a chtěl peníze. Odnesl si hotovost v řádech statisíců korun.

„Ihned po vyhodnocení celé události bylo kriminalistům jasné, že tento pachatel neloupil poprvé. Na svědomí má pravděpodobně ještě další dvě přepadení. První z nich se odehrálo dne 22. listopadu v pobočce peněžního ústavu na ulici Moskevská v Praze 10, druhé dne 14. prosince v ulici Na Pankráci v Praze 4,“ informovala policejní mluvčí Eva Stulíková. 

Ve všech třech případech se zloděj zaměřil na různé pobočky jednoho a téhož peněžního ústavu. Pokaždé loupil v přibližně stejnou hodinu, kolem půl šesté večer, a vždy měl krátkou střelnou zbraň.

Nezanedbal ani maskování. Na hlavě měl tmavou pletenou čepici, na očích tmavé brýle a v obličeji nápadný, černý, pravděpodobně nalepený knír. „Oblečení i brýle střídá. Naposledy měl na sobě černou bundu, opatřenou v přední levé horní části světlým nápisem, pod kterou měl pravděpodobně sako, košili a kravatu. Může mu být zhruba 40 až 45 let, je přibližně 185 centimetrů vysoký.

 Zdroj fotografie: policie.cz

Filed in: Kraj hl.m. Praha

Comments are closed.