12:12 pm - Středa Říjen 17, 2018

Lovci lebek zatkli na jihu Moravy dalšího hledaného

BRNO – Kriminalisté Skupiny cíleného pátrání, jinak také označovaní jako Lovci lebek, zadrželi na jihu Moravy dalšího hledaného muže. Ten se vyhýbal nástupu do vězení přes dva roky. O případu ve čtvrtek informovala policejní mluvčí Petra Vedrová.

Sedmatřicetiletého muže poslal soud za násilnou a majetkovou trestnou činnost za mříže na více než šest let, nástupu do vězení se ale už dva roky vyhýbal. Po několikaměsíčním pátrání se policistům podařilo zjistit, kde se muž pohybuje. „Vzhledem k tomu, že existovalo podezření, že pachatel může být ozbrojený, k zadržení si kriminalisté přizvali i jihomoravskou zásahovou jednotku,“ uvedla Vedrová.

Nakonec oba dva policejní týmy muže dopadly v rodinném domě ve Velké Bíteši. „Dveře otevřela manželka hledaného, policistům zarytě tvrdila, že její muž v domě rozhodně není, že ani neví, kde se momentálně zdržuje a že jej dokonce už několik týdnů neviděla,“ konstatovala Vedrová. Kriminalisté se ale nenechali odbýt, po krátké prohlídce jejího manžela nalezli, ukrýval se pod matrací v dvoulůžku v ložnici.

„Muže navíc čeká další trestní stíhání pro přečin maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání,“ dodala Vedrová.

Zdroj fotografie: Policie ČR

Filed in: Jihomoravský kraj

Comments are closed.