10:27 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Londýn uctí Havla, jeho dílo vyslechne princ Charles z úst Jeremy Ironse

LONDÝN – Tragická smrt Václava Havla loni v prosinci zasáhla nejen Čechy, ale i celý svět. Důkazem je zorganizování vzpomínkového večera v britské metropoli. Mezi obrovským množstvím hostů bude například britský korunní princ Charles.

Dále se večera zúčastní také celá řada členů britského parlamentu i slavných osobností. Slavnostní poctu zorganizoval ve vlastní režii český velvyslanec Michael Žantovský, kterému významně pomáhal také britský režisér s českými kořeny Tom Stoppard. Akce se bude konat v místním prestižním klubu britských architektů.

Na programu bude předčítání Havlových her, některé z úryvků si vezme na starost také světoznámý herec a držitel jednoho z nejmalebnějších hlasů Jeremy Irons. Vystoupí zde také členové divadla Orange Tree, které se dlouhodobě specializuje právě na divadelní hry od Václava Havla. Vše završí hudební část večera, o kterou se postará český hudebník Vladimír Merta.

Václav Havel zemřel ve věku 75 let 18. prosince loňského roku. Jeho smrt vyvolala po celé zemi vlnu nostalgie a smutku, která vyvrcholila několika smutečními pochody a dobročinnými akcemi.

Zdroj: worldaffairsjournal.org
Zdroj fotografie: csfd.cz

Související články:
http://www.regiononline.cz/2012/02/05/nominace-cesky-lev-2012/
http://www.regiononline.cz/2012/01/22/letiste-havel/
http://www.regiononline.cz/2012/01/20/pomniky-vaclava-havla/

Filed in: Aktuálně, Kultura

Comments are closed.