10:42 am - Pondělí Říjen 22, 2018

Rally Monte Carlo ovládl Francouz Loeb

MONTE CARLO – Rally Monte Carlo, úvodní podnik seriálu mistrovství světa, vyhrál Francouz Sébastian Loeb. Druhý skončil Španel Dani Sordo, třetí dojel Nor Petter Solberg.

Sébastien Loeb v akci

Loeb ovládl závod v Monte Carlu už pošesté v kariéře a celkově si zajistil 68. vítězství v seriálu WRC. „Je to parádní pocit, vyhrát opět v Monte Carlu. Je tu super atmosféra, je to prostě moje rally,“ radoval se po závěrečné etapě Osminásobný světový šampion.

Poslední soutěžní den už se pořadí na špičce závodu neměnilo. Na druhém místě skončil Španel Dani Sordo s vozem Mini Cooper a třetí pozici obsadil s fordem zkušený Nor Petter Solberg.

Konečné deváté místo pak připadlo Martinu Prokopovi s vozem Ford Fiesta.  „Jsem moc spokojený, několik dní nebylo pro nás nejlepších, ale jsme rádi, že jsme úspěšně v cíli. Bylo to pro mě nové i v tom, že jsem jel s novým spolujezdcem,“ řekl český rallyový jezdec.

Slavný závod se do Monte Carla vrátil do kalendáře mistrovství světa po dvouleté odmlce.

Rally Monte Carlo:
1. Loeb – Elena (Fr./Citroen) 4:32:39,9, 2. Sordó – Del Barrio (Šp./Mini) +2:45,5, 3. Solberg – Patterson (Nor., Brit./Ford) +3:14,2, 4. Hirvonen – Lehtinen (Fin./Citroen) +4:06,8, 5. Novikov – Giraudet (Rus., Fr./M-Sport Ford) +6:03,4, 6. Delecour – Savignoni (Fr./Ford Fiesta WRC) +7:47,9, 7. Campana – De Castelliová (Fr./Mini) +8:31,4, 8. Tänak – Sikk (Est./Ford Fiesta) +10:34,6, 9. PROKOP – HRŮZA (ČR/Ford Fiesta WRC) +16:10,7, 10. Araujo – Ramalho (Portug./Mini) +16:16,6.

Zdroj fotografie: flickr.om/bobaliciouslondon

Filed in: Motorismus