3:40 am - Středa Říjen 17, 2018

Takový výkon by se měl v Česku obdivovat, říká Limberský

GELSENKIRCHEN – Plzeň sice nevstoupila do odvetného utkání ve vyřazovací části Evropské ligy vůbec dobře a se Schalke rychle prohrávala, ale i v oslabení dokázala dvě minuty před koncem vyrovnat. V prodloužení už ale Schalke Viktorii přehrálo a zajistilo si po výhře 3:1 postup do osmifinále. Kapitán Západočechů David Limberský je i přes porážku na své spoluhráče hrdý.

“Je to samozřejmě škoda. Byli jsme asi deset nebo dvanáct minut od penalt a to trošku mrzí. Na druhou stranu jsme se vydali všichni ze všech sil. Na konci, když jsme vyrovnali, jsem pevně věřil, že to dotáhneme do penalt,” cituje klubový web Limberského, který si navlékl kapitánskou pásku při absenci tradičního kapitána Pavla Horvátha.

Klíčovým momentem utkání bylo vyloučení Marka Bakoše z 60. minuty. Limberský je přesvědčený, že v jedenácti mužích by byla šance na postup velká.

“Vyloučení přišlo v ten nejméně šťastný moment, kdy jsme se vlastně dostali do přečíslení. Místo toho, abychom ohrozili bránu, jsme šli do početního oslabení. Myslím si, že i v těch desíti by se dalo hrát, ale pak zraněný Venca Procházka jenom postával vpředu a už se to na nás valilo. Schalke si počkalo a poté udeřilo. Kdybychom hráli v jedenácti, jsem na sto procent přesvědčený, že bychom postoupili,” je přesvědčen Limberský.

Taktika byla pro prodloužení jasná – dotáhnou utkání do penaltového rozstřelu. “Těžko můžete se Schalke útočit. Chtěli jsme to uhrát co nejdéle. V prvním prodloužení se nám to ještě se štěstím podařilo, ale druhé už bylo neúnosné,” přiznává krajní obránce Viktorie.

I přes porážku a konec v Evropské lize pro tuto sezonu hodnotí Limberský vystoupení v evropských pohárech kladně. “Myslím si, že takový výkon by se měl v Česku obdivovat, protože jsme se vyrovnali týmu ze špičky Bundesligy. Klobouk dolů před týmem, že jsme to nezabalili a že jsme vyrovnali. To si myslím, že se cení. Evropské poháry končíme s hlavami nahoře,” uzavřel Limberský.

Zdroj: Media Press Servis / ROL.CZ / Petr Hašek
Zdroj fotografie: fcviktoria.cz

Filed in: Fotbal, Sport

Comments are closed.