3:24 pm - Sobota Duben 22, 2778

Středeční zápasy Ligy mistrů pro Petrohrad a AC Milán

PETROHRAD – V úvodním zápase osmifinále Ligy mistrů se proti sobě postavily týmy Petrohradu a Benfiky Lisabon. Zenit nakonec zápas otočil a vyhrál 3:2. V teplejším italském prostředí se střetl AC Milán s londýnským Arsenalem. V této bitvě byl lepší Milánský klub. Odvety jsou na programu 6. března.

Hráč Arsenalu Tomáš Rosický

Zenit Petrohrad se ve vyřazovacích bojích Ligy mistrů představil poprvé a v úvodu to vypadalo, že na svoji nezkušenost doplatí. Hosté se po dvaceti minutách gólem Pereiry ujali vedení, ale ruský tým do konce první půle stačil vyrovnat, když se trefil Širokov.

V 71. minutě otočil skóre na stranu Zenitu střídající Semak, ale tři minuty před koncem základní hrací doby vyrovnal lisabonský Cardozo. Hned minutu na to se ale po chybě Pereiry trefil znovu Širokov a do odvety zajistil Petrohradu těsný náskok 3:2.

V italském Miláně se odehrál druhý zápas dnešního dne. V 15. minutě vstřelil úvodní gól utkání milánský Boateng. Druhou branku přidal v 37. minutě Robinho po krásné akci Ibrahimoviče. V prvním poločase patřil k nejlepším hráčům Arsenalu Tomáš Rosický, ale ani on s rozjetým AC nic nezmohl.

Na úvod druhého poločasu přidal Robinho třetí branku a bylo rozhodnuto. Skóre ještě z pokutového kopu kosmeticky upravil dnes skvěle hrající Ibrahimovič a Milán tak deklasoval Arsenal 4:0.

Úvodní osmifinálové zápasy Ligy mistrů:

Zenit Petrohrad – Benfica Lisabon 3:2 (1:1)
Branky: 27. a 88. Širokov, 71. Semak – 20. Pereira, 87. Cardozo. Rozhodčí: Eriksson (Švéd.). Diváci: 18.200.

AC Milán – Arsenal 4:0 (2:0)
Branky: 38. a 49. Robinho, 15. Boateng, 79. Ibrahimovic z pen. Rozhodčí: Kassai (Maď.).

Zdroj fotografie: flickr.com/Ronnie Macdonald

Filed in: Fotbal, Sport